نرگس طاعتی:

استفاده آزاد از رنگ و متریال در بهارستان ویژگی آن است

یک هنرمند محیطی، مشخصه بهارستان را دادن آزادی در انتخاب رنگ و متریال به هنرمند دانست و گفت که در این سالانه آثاری اجازه ظهور پیدا می‌کنند که لازم نیست دائمی باشند و از تکنیک‌های تازه و متنوعی استفاده می‌کنند.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهرتهران،نرگس طاعتی درباره اثر خود در سومین سالانه «بهارستان» گفت: کار امسالم با الهام از روبالشی‌ها و روپشتی‌های قدیمی اجرا شده است. این اثر فلزی است و می‌خواستم حس نوستالژی خانه‌های قدیمی که بیشتر ما با آن خاطره داریم را زنده کنم. انتقال آن حس قدیمی بودن که در خانه مادربزرگ‌های ما وجود داشت برایم در این کار بسیار مهم بود.
وی افزود: اول قرار نبود کار در میدان ولی‌عصر نصب شود ولی بعدا تصمیم گرفته شد که اینجا کار کنیم. ایده اولیه این بود که آنها را روی نرده‌ها بگذاریم که از دو طرف نرده آویزان شود ولی فضای تازه طوری بود که سایز کار نصف شد. یعنی درواقع فقط یک طرف آویزان شد. روی هم رفته ۳۶ قطعه از این کار را نصب کردم. سعی کردم با استفاده از رنگ، کار را مناسب فضای بهاری شهر کنم.
این هنرمند گفت: دومین سالی است که در بهارستان شرکت می‌کنم زیرا هنر محیطی را دوست دارم و این رویداد باعث می‌شود هنر فقط در گالری نباشد و مردمی که اهل گالری رفتن نیستند با هنر روبه‌رو شوند. البته چون امسال در وسط میدان بودم زیاد با مردم ارتباط نزدیکی نداشتم ولی تجربه نشان می‌دهد که برخی از مردم از دیدن چنین آثاری خرسند هستند و برخی هم آن را هزینه‌ای اضافه برای شهرداری می‌دانند.
طاعتی در توضیح سخنش گفت: هرچه این رویدادها و این آثار بیشتر باشد، دید بصری مردم بهتر می‌شود و بهتر می‌توانند آثار هنری را درک کنند. بنابراین بهارستان فرصت خوبی به هنرمندان داده که در این زمینه با مخاطبان عمومی روبه‌رو شوند.
نرگس طاعتی گفت: آثاری که در رویداد بهارستان ارائه می‌شود چون رنگی است خودش را نشان می‌دهد. این فرصت خوبی است که آثار هنری ارائه شوند که از نظر رنگ و متریال موقت هستند و نمی‌توانند به صورت دائمی ارائه شوند. این باعث ایجاد تنوع در تولید اثر در سطح شهر می‌شود چون در بهارستان استفاده از رنگ و متریال آزاد است و دست هنرمند در این زمینه باز است.
سومین سالانه هنرهای شهری «بهارستان» به همت سازمان زیباسازی شهر تهران در بهار سال 1397 در سطح شهر تهران برگزار شده است.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

آمار و اطلاعات

نگارخانه