محمد حقانی عضو چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تهران:

تلاش زیباسازی برای رفع مشکلات شهر تهران

محمد حقانی عضو چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تهران گفت: تهران محل رجوع گردشگران و توریست های خارجی است.در شهر تهران بسیاری از پتانسیل ها هنوز نهفته است به همین منظور باید در راستای استفاده مردم، این پتانسیل ها را فعال کرد.
 

محمد حقانی عضو چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تهران گفت: تهران محل رجوع گردشگران و توریست های خارجی است.در شهر تهران بسیاری از پتانسیل ها هنوز نهفته است به همین منظور باید در راستای استفاده مردم، این پتانسیل ها را فعال کرد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهرداری تهران او با اشاره به اقدامات سازمان زیباسازی در سال گذشته و سومین سالانه هنرهای شهری «بهارستان» اظهار داشت: سازمان زیباسازی برای رفع مشکلات شهر همیشه تلاش فراوان کرده اما معتقدم مسائل کلی شهر تهران را نمی توان به صورت مقطعی انجام داد.
او با بیان اینکه بسیاری از اقدامات شهر تهران به صورت مناسبتی انجام شده است، افزود: معتقدم زیباسازی شهر نباید به صورت مناسبتی انجام شود. زیبایی شهر تهران عناصر مختلفی را شامل می شود که همیشه باید آن را مد نظر قرار داد.
عضو چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه ترافیک یکی از عوامل مهم در نازیبایی شهر تهران است و همیشه تاثیر منفی بر روح و روان شهروندان دارد، گفت: برای زیبایی در شهر همه عناصر باید با هم همگون و هم راستا باشند، کالبد شهر تهران باید به صورت دائمی مد نظر قرار گیرد و طراحی شهری نیز باید بر اساس قانون و مقررات باشد.
حقانی با بیان اینکه ما در شهر تهران طراحی شهری نداریم، گفت: ساختمان هایی که در کنار یکدیگر ساخته می شوند با هم همخوانی ندارند به همین منظور باید در راستای بر طرف کردن این مشکل هم گام های مناسبی برداشته شود.
او ادامه داد: ما برای زیباتر کردن شهر نباید همه چیز را از نهادهای عمومی مانند سازمان زیباسازی و دولت بخواهیم بلکه باید با طراحی و ایده درست داشته باشیم و بیشتر کارها را به بخش خصوصی و مردم واگذار کنیم.
عضو چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه زشتی های شهر تهران را نباید با هزینه های سنگین شهرداری از بین ببریم، تصریح کرد: شهرداری ها باید بر اساس ضوابط و مقررات درست نسبت به سیاست های کلی شهر تجدید نظر و بازنگری کنند و در شهر بیشتر نقش راهبردی و نظارتی داشته باشند.
حقانی گفت: در شروع طبیعت یکی از زیبایی هایی شهر تهران در ایام عید کم بودن ترافیک است، تهران زمانی از این مسائل جدا می شود که آلودگی هوا و ترافیک آن حل شود و حمل و نقل عمومی نیز توسعه یابد.
او یادآور شد: برای زیباتر شدن تهران همه مسائل باید با همکاری نهادهای مختلف حل شود و در طول سال نیز بر روی فضاهای عمومی طراحی های خوبی صورت گیرد.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • "فصلنامه معماری و شهر سازی" در شماره 104 خود که پاییز 90 منتشر گردید به موضوعات مختلفی در ارتباط با سازمان زیباسازی پرداخت با کلیک بر روی نام مقاله می توانید آن را مشاهده کنیدیک…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه