عباس مجیدی:

درختستان زندگی دوباره بخشیدن به درختان است

یک هنرمند مجسمه‌ساز خاطرنشان کرد: رویداد درختستان به نوعی یادآور زندگی دوباره بخشیدن به درخت است و چون درخت عضو جدایی‌ناپذیر محیط زیست شهری است٬ این رویداد نه تنها برای مجسمه‌سازان بلکه برای مردم که مخاطبان واقعی این آثار هستند از جذابیت بصری بالایی برخوردار است.
 

یک هنرمند مجسمه‌ساز خاطرنشان کرد: رویداد درختستان به نوعی یادآور زندگی دوباره بخشیدن به درخت است و چون درخت عضو جدایی‌ناپذیر محیط زیست شهری است٬ این رویداد نه تنها برای مجسمه‌سازان بلکه برای مردم که مخاطبان واقعی این آثار هستند از جذابیت بصری بالایی برخوردار است.
به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی تهران٬ عباس مجیدی یکی از شرکت‌کنندگان بخش درختستان سومین سالانه هنرهای شهری بهارستان گفت: به عنوان یک مجسمه‌ساز ایده درختستان برایم ازجذابیت بالایی برخوردار است. در این رویداد با درخت با رویکرد حجمی مواجه می‌شویم و درخت با محیط زیست و شهر ارتباط تنگاتنگی دارد؛ از این رو در زندگی ما سهم قابل تاملی را به خود اختصاص می‌دهد و از زوایای مختلف ضمن این که می‌تواند نظر ما را جلب کند در عین حال به عنوان یک حجم زنده می‌تواند از جذابیت بالایی هم برخوردار باشد.
او درباره آثاری که درسومین دوره درختتستان خلق شده‌اند در مقایسه با دوره‌های گذشته، گفت: من برای نخستین بار است که در درختستان شرکت می‌کنم و درباره آثاری که در دوره‌های پیش خلق شده‌اند به خوبی نمی‌توانم نظر بدهم؛ اما احساس می‌شود که آثار نسبت به دوره‌های قبل، بیشتر در مسیر ایده‌پردازی قرار دارند.
مجیدی درباره ویژگی‌های اثری که در سومین سالانه بهارستان خلق کرد توضیح داد: به دلیل استفاده از فلزآهن این اثر از قابلیت ماندگاری بالایی برخوردار است و به جهت ایده به نوعی یادآوری برای روزهای از دست رفته درخت و آغاز دوباره زندگی است و به جهت ترکیب‌بندی و تعامل با فضا و مخاطب و هم به جهت شکل قرار گرفتن اثر در تنه درخت و نوع رنگ آمیزی آن از قابلیت‌های بیانی بالایی برخوردار است.
او درباره قابلیت ماندگاری اثرش در سطح شهر گفت: این اثر با توجه به ویژگی‌هایی که از آن ذکر کردم قابلیت این را دارد که به عنوان اثری مانا در سطح شهر بماند.
این هنرمند درباره برگزاری بهتر این رویداد در سال‌های آتی پیشنهاد کرد: به نظر من زمان انتشار فراخوان و مهلت ارسال طرح برای شرکت دراین رویداد کم است و باید در سال‌های آتی زمان فراخوان افزایش پیدا کند تا هنرمندان فرصت بیشتری برای ایده‌پردازی داشته باشند.
مجیدی در پایان خاطرنشان کرد: رویداد درختستان به جهت ماهیت محیط زیستی آن و تمرکز بر موضوع خودِ درخت می‌تواند جذابیت بیشتری را در ارتباط با هنر و شهر داشته باشد.
طرح درختستان یکی از بخش‌های سومین سالانه هنرهای شهری «بهارستان» است که با هدف زیباسازی شهر در آستانه بهار با تبدیل درخت‌های خشکیده و آسیب دیده سطح خیابان ولیعصر به آثار هنری می پردازد.
سومین سالانه هنرهای شهری «بهارستان» به همت سازمان زیباسازی شهر تهران بهار سال 1397 در سطح شهر تهران برگزار شده است.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • "فصلنامه معماری و شهر سازی" در شماره 104 خود که پاییز 90 منتشر گردید به موضوعات مختلفی در ارتباط با سازمان زیباسازی پرداخت با کلیک بر روی نام مقاله می توانید آن را مشاهده کنیدیک…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه