چاپ کردن این صفحه

مژگان حاجی ملاحسینی: امیدوارم بهارستان هیچ وقت از حرکت نایستد

حاجی ملاحسینی امیدوار است سالانه هنرهای شهری بهارستان به صورت متناوب ادامه داشته باشد و با تکرار هرساله آن مخاطبان بیشتری را همراه خود کند.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، مژگان حاجی ملاحسینی از هنرمندان جوانی است که در بخش "دیوارهای کوچک شهر من" سومین سالانه هنرهای شهری «بهارستان» روی دیواری حدودا 50 متری در شهرک غرب، بلوار درختی کار کرده است. او درباره اثر خود بیان کرد: از آن‌جایی که دیواری کنج در اختیار من قرار گرفت، فضای داخلی یک خانه را در این اثر نشان دادم. در واقع سه صندلی در کار است و دیوارهای داخلی خانه به نوعی نمایش داده می‌شود که انگار از بیرون مشغول تماشای آن هستید. ترکیب رنگی که استفاده کردم نیز زرد و بنفش است و پالت رنگی را محدود به این دو رنگ کردم و با مکمل‌ها و خاکستری‌ها کار کردم.
وی ادامه داد: در زمان اجرا متوجه شدم که افراد به خوبی با آن ارتباط برقرار کرده‌اند، چرا که به لحاظ فرمی کنجی که انتخاب کردم با استفاده از ترکیب بندی خطوط مورب ساختمان کناری اتفاق خوبی را رقم زد و به لحاظ مفهومی اما این طرح می‌شد در هر جای دیگری کار شود.
حاجی ملاحسینی همچنین افزود: به نظرم با توجه به تعداد، آثار سالانه بهارستان تاثیرخوبی در سطح شهر گذاشته است و بازخوردها نیز خیلی خوب بود. در هر منطقه مردم با روی خوش از ما تشکر می‌کردند و حتی می‌گفتند ممنون که چهره شهر را زیبا می‌کنید. البته کسانی که ناراحت بودند هم در این بین دیده می‌شدند.
این هنرمند در خاتمه اظهار کرد: امیدوارم بهارستان هیچ وقت نایستد به این دلیل که الان شناخته شده و در بین مخاطبان جا افتاده است و با تکرار بیشتر می‌توان آن را حفظ کرد.
سومین سالانه هنرهای شهری «بهارستان» به همت سازمان زیباسازی شهر تهران در بهار سال 1397 در سطح شهر تهران برگزار شده است.