عضو هیئت داوران بخش خوشنویسی سومین سالانه بهارستان

علی اشرف صندوق آبادی: نمایش آثار خوشنویسی در بهارستان کاری هوشمندانه است

عضو هیئت داوران بخش خوشنویسی بهارستان اجرای این رویداد را هوشمندانه خواند و گفت: در این بخش از بهارستان بهترین متن‌ها و اشعار ادبی درباره نوروز و بهار با هنر خوشنویسی مزین، طراحی و در معرض دید تمام علاقه‌مندان و شهروندان به نمایش درآمد که کار بسیار هوشمندانه و موثری است.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، علی اشرف صندوق آبادی، عضو هیئت داوران بخش خوشنویسی بهارستان برگزاری این رویداد را در درون شهر اقدام مثبتی خواند و در این باره گفت: هنر خوشنویسی ریشه در فرهنگ، هنر و تاریخ ایران زمین دارد و از زاویه دیگر به عنوان هنر قدسی معرفی شده. این هنر هم معنویت و هم تاریخ ایران و ایرانی بودن ما را به همراه دارد.
او افزود: از سوی دیگر با توجه به بهار طبیعت و نوروز باستانی که یکی از آیین‌های تاریخی ما و مورد توجه مردم است که ثبت جهانی دارد، رویداد بهارستان و بخشی که به این هنر تخصیص داده شده، حرکتی هوشمندانه و بسیار تأثیرگذار است.
عضو هیئت داوران بخش خوشنویسی بهارستان تصریح کرد: در این بخش از بهارستان بهترین متن‌ها و اشعار ادبی درباره نوروز و بهار با هنر خوشنویسی مزین، طراحی و در معرض دید تمام علاقه‌مندان و شهروندان به نمایش درآمد که کار بسیار هوشمندانه و موثری است.
صندوق آبادی درباره نحوه انتخاب هنرمندان حاضر در کارگاه اجرایی این طرح توضیح داد: از آن‌جایی که این طرح با همکاری سازمان زیباسازی و انجمن خوشنویسان ایران برگزار شد، ما سعی کردیم که تعدادی از اساتید و فارغ‌التحصیلان فوق ممتاز را برای این امر انتخاب کنیم.
او ادامه داد: یکی از معیارهای انتخاب هنرمندان برای اجرای آثار سطح شهر جوان‌گرایی بود به همین خاطر نیز سعی کردیم که هنرمندان را از بین اساتید جوانی انتخاب کنیم که در جشنواره‌های ملی و بین‌المللی صاحب رتبه هستند تا سطح کیفی کار افزایش یابد.
عضو هیئت داوران بخش خوشنویسی بهارستان افزود: انتخاب جوانان در این بخش منجر به افزایش انگیزه برای جوانان و خلق آثار بدیع‌تر و فاخرتری شد.
صندوق آبادی درباره حضور هنر گرافیک در کنار خوشنویسی گفت: خوشنویسی هنری مانا است به این معنا که از حدود چند هزار سال پیش به امروز رسیده است و توانسته جذبه خود و هوادارانش را حفظ کند و در تلاطم‌های امروزی و دنیای تکنولوژی ماندگار بماند، زیرا هنر خوشنویسی علاوه بر سنتی بودن، امروزی نیز هست.
او تصریح کرد: گرافیک به عنوان یک هنر می‌تواند چیزهایی را به صورت تلفیقی ارائه کند تا مورد پسند مردم قرار گیرد به همین خاطر نیز حضوری موثر در کنار خوشنویسی دارد؛ اما یقیناً برای رشد کیفیت این بخش نیاز است که جلسات هماهنگی قبل از اجرای نهایی آثار داشته باشیم تا هیچ بخشی مغفول نماند.
عضو هیئت داوران بخش خوشنویسی بهارستان اضافه کرد: مشکلات و انتقاداتی که به این بخش از بهارستان وارد می‌شود، قابل اغماض است زیرا این نخستین دوره بود که ما شاهد همراهی خوشنویسی و گرافیک بودیم به همین خاطر نیز امیدواریم که در دوره‌های بعدی شاهد رفع این نواقص و رشد کیفی چنین رویدادی باشیم.
سومین سالانه هنرهای شهری «بهارستان» به همت سازمان زیباسازی شهر تهران در بهار سال 1397 در سطح شهر تهران برگزار شده است.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • "فصلنامه معماری و شهر سازی" در شماره 104 خود که پاییز 90 منتشر گردید به موضوعات مختلفی در ارتباط با سازمان زیباسازی پرداخت با کلیک بر روی نام مقاله می توانید آن را مشاهده کنیدیک…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه