عطیه ضیغمی: بهارستان از دید عموم مردم موفق بوده است

عطیه ضیغمی معتقد استٰ رویداد بهارستان شاید به لحاظ عمومی روی چهره شهر تاثیرگذار بوده باشد اما به لحاظ تخصصی نقدهای نیز به آن وارد است.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، عطیه ضیغمی که در بخش "دیوارهای کوچک شهر من" سومین سالانه بهارستان حضور دارد؛ اثر خود را در حوالی خیابان اشرفی اصفهانی روی دیواری در حدود 73 متر مربع کار کرده است. او درباره اثر خود بیان کرد: اثر من تشکیل شده از تصاویر اسب و درخت است که به شکل انتزاعی کار شده و تقسیم‌بندی هندسی دارد و حالت فرمی به آن داده‌ام.
ضیغمی در ادامه به رنگ‌های استفاده شده در این طرح اشاره کرد و افزود: رنگ‌هایی که استفاده کردم خیلی بهاری هستند و رنگ‌های لایتی چون آبی، صورتی ، سبز و خاکستری است که در کار دیده می‌شود.
این هنرمند همچنین درباره همخوانی این طرح با محیط پیرامونش گفت: طرح من ارتباطی که مثل کارهای گرافیتی با محیط اطراف خود دارند را ندارد و ارتباط اصلی حال و هوای بهار و انرژی و زایش طبیعت است که به نو شدن و تغییر شکل منجر می‌شود.
وی در ادامه اظهار کرد: به نظر من امسال فراخوان خیلی دیر اعلام شد و فرصتی برای فکر روی ایده و پرداخت آن نبود. از سوی دیگر کوچک کردن دیوارها نیز مناسب نبود و بعد از این که کارها تا حدودی پیش رفت اطلاع دادند که قرار است زیرسازی روی دیوارها وجود نداشته باشد و دیوارها با همان کیفیتی که هستند طرح‌ها رویشان پیاده شوند. فکر می‌کنم در چنین شرایطی اگر سازمان زیباسازی دیوارها را انتخاب می کرد و بعد به هنرمندان می گفت که طرح خود را براساس دیوار مورد نظر طراحی کنند خیلی بهتر بود.
این هنرمند ادامه داد: اینکه طرح بهارستان در طی چند سال فعالیت خود موفق بوده است یا نه، از نظر عموم مردم بله موفق بوده است و در تغییر حال و هوا و چهره عمومی شهر بسیار تاثیرگذار بوده است اما نقدهای جدی به شیوه اجرای آن وجود دارد و به نظرم از دیدگاه تخصصی باید بیشتر روی آن فکر شود.
ضیغمی در خاتمه برای بهتر برگزار شدن این سالانه در سال‌های آینده پیشنهاد داد: باید روی زمان بندی خیلی بیشتر کار شود. کارگاه‌ها و ورک شاپ‌هایی که برگزار می‌شوند خیلی خوب بوده اما باید یکسری کارگاه‌های توجیحی نیز وجود داشته باشد و دیوارها از پیش مشخص شوند و بعد به هنرمندان معرفی شوند تا نتیجه با کیفیت بهتری حاصل شود. از سوی دیگر محدود کردن دیوارها در ابعاد کوچک به نظر می‌رسد ایده خوبی نباشد و بهتر است برای سال‌های آینده روی این موضوع نیز بازنگری انجام شود.
سومین سالانه هنرهای شهری «بهارستان» به همت سازمان زیباسازی شهر تهران در بهار سال 1397 در سطح شهر تهران برگزار شده است.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه