حمیده محبی: تخم‌مرغ‌های رنگی بهارستان بین شهروندان موفق ظاهر شد

یکی از هنرمندان سومین سالانه بهارستان، سلفی گرفتن مردم با آثار تخم‌مرغ‌های رنگی را نشانه موفقیت این بخش دانست و در این باره گفت: سلفی گرفتن مردم با آثار تخم‌مرغ‌های رنگی نشان می‌دهد که چقدر این بخش برای شهر و شهروندان جذاب است و توانسته حال و هوای شهر را عوض کند.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، حمیده محبی، از هنرمندان بخش تخم مرغ‌های رنگی سومین سالانه هنرهای شهری بهارستان این رویداد را اتفاق مثبتی دانست و در این باره گفت: رویداد هنری با ابعاد بهارستان به معنای واقعی در جامعه امروز ما یک نیاز است و می‌تواند تأثیری مثبت را به دنبال داشته باشد.
او بازخوردهای مردم را دلیل مشخصی برای موفقیت بخش تخم‌مرغ‌های نوروزی دانست و اظهار کرد: سلفی گرفتن مردم با آثار تخم‌مرغ‌های رنگی نشان می‌دهد که چقدر این بخش برای شهر و شهروندان جذاب است و توانسته حال و هوای شهر را عوض کند.
این هنرمند تصریح کرد: اجرای رویدادهایی چون بهارستان که ابعاد و اندازه‌ای به این گستردگی دارند، جای تقدیر دارد زیرا علاوه بر ایجاد موقعیت برای افزایش مشارکت مردم، امکان برقرار تعامل بین این دو گروه را نیز فراهم می‌کند.
محبی گستردگی این دوره از تخم‌مرغ‌های رنگی را نقطه مثبت این بخش خواند و بیان کرد: گسترده شدن مناطق نمایش آثار تخم‌مرغ‌های رنگی از جمله نقاط مثبتی است که در این دوره شاهد بودیم زیرا سبب شد که تمام شهروندان به شکلی مناسب از این رویداد فرهنگی بهره‌مند شوند.
او ضمن تأکید بر لزوم استمرار این رویداد گفت: استمرار بخش تخم‌مرغ‌های رنگی و بهارستان عامل مثبتی در فرهنگ‌سازی درون جامعه است به همین خاطر نیز امیدوارم علاوه بر ادامه این رویداد شاهد رشد روزافزون آن نیز باشیم.
این هنرمند ادامه داد: لازم است که هنرمندان در جریان محل نصب آثار و جانمایی آن‌ها باشند زیرا این مسئله بر نحوه اجرای طرح موثر است، ضمن اینکه قطعاً سبب ایجاد انگیزه مناسب نیز در هنرمندان می‌شود.
محبی تأکید کرد: متأسفانه من در این دوره نتوانستیم محل نصب نهایی کارم را ببینم تا بازخورد مردم را دریافت کنم، البته در هنگام اجرای اثر استقبال بسیار خوبی از سوی مردم به خصوص کودکان دریافت کردم؛ اما امیدوارم که طی دوره‌های بعد بتوانم بعد از اجرا نیز واکنش مردم را از نزدیک ببینم و درک کنم زیرا این بخش از جمله جذابیت‌های تخم‌مرغ‌های رنگی بو بهارستان است.
او درباره اثر اجرایی خود در این بخش گفت: من برای حضور در این رویداد چند طرح ارائه کردم اما در نهایت یک اثر انتخاب شد. در این اثر من خانواده‌ای را به شکل پیوسته و با استفاده از نمادهای نوروزی چون گلدان، باران را با استفاده از رنگ‌های شاد و بهاری تصویر کردم.
سومین سالانه هنرهای شهری «بهارستان» به همت سازمان زیباسازی شهر تهران در بهار سال 1397 در سطح شهر تهران برگزار شده است.

تبلیغات فرهنگی

آمار و اطلاعات

نگارخانه