بهنوش کاظمی: بهارستان فرصت بروز خلاقیت به هنرمندان نقاش داد

بهنوش کاظمی ملایری می‌گوید این که شهرداری به نشاط عمومی فکر کرده، برای مردم شهر حائز اهمیت است و نسبت به آن واکنش‌های مثبتی دارند.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، بهنوش کاظمی ملایری هنرمند نقاش با یک اثر در بخش "دیوارهای کوچک شهر من" سومین سالانه بهارستان حضور دارد. او درباره اثر خود گفت: این اثر به شکل دکوراتیو روی دیواری در ابعاد 50 متر مربع در حوالی شهرک غرب کار شده است. بیشترین فضایی که در اثر حاکم است اشکال هندسی و دکوراتیو به شکلی است که همخوانی با رویداد بهارستان و ایام نوروز داشته باشد. علاوه بر این از تصاویر پرنده هم استفاده کردم که نوید بهار می‌دهد و در واقع طرح‌ها بیشتر شکل عیدانه دارند که مردم هم آن را دوست دارند.
وی ادامه داد: از آنجایی که محیط تجاری است و عابرین پیاده در آن منطقه بسیار دیده می‌شوند، از طرح‌های ساده هندسی مثل مربع استفاده کردم و چون دیوار کوچک است از رنگ‌های شاد که فضا می‌طلبید بهره گرفتم. تنوع رنگی که این اثر دارد بیشتر از رنگ‌های گرم مثل نارنجی، بنفش، آبی و ... است.
کاظمی ملایری با اشاره به بازخورد مردم از این آثار و به طور کلی رویداد بهارستان عنوان کرد: به نظر مردم به این نشاط شهری احتیاج دارند. این که برای مدت رنگ وارد فضای شهری می‌شود زیباست. بازخوردهایی که من دریافت کردم در طی این سال‌ها بیشتر منطقه به منطقه بوده است و در هر منطقه نیز این بازخوردها متفاوت هستند. ولی به‌طور کلی بهارستان مورد توجه واقع شده و این که شهرداری به نشاط مردم فکر کرده برای مردم شهر حائز اهمیت است.
وی افزود: بهارستان رویداد و اتفاق خوب و مهمی برای شهر است و این که دست هنرمند در بخش اجرای طرح باز بوده و در این دوره از دیوارهای کوچک استفاده شده، باعث بروز خلاقیت‌ها بیشتراست. این که هنرمند دغدغه پرکردن فضا را ندارد و حق انتخاب دیوار با خود اوست اتفاق مثبتی است که در این دوره از بهارستان شکل گرفت و امیدوارم این روند ادامه پیدا کند تا ما شاهد آثار نو با ایده‌های جدیدتر در سطح شهر باشیم.
سومین سالانه هنرهای شهری «بهارستان» به همت سازمان زیباسازی شهر تهران در بهار سال 1397 در سطح شهر تهران برگزار شده است.

معرفی کتاب

  • سازمان زیباسازی شهر تهران به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، کتاب " تهران تا انتها حضور" را منتشر کرد. موضوع راهپیمایی هایی که به مناسبت انقلاب اسلامی ایران در تهران انجام شده است در کتاب…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

بنر لینک کتابخانه

نگارخانه