در دیدار نوروزی مدیرعامل سازمان زیباسازی و هنرمندان مطرح شد:

در دیدار نوروزی مدیرعامل سازمان زیباسازی و هنرمندان مطرح شد:

برزین ضرغامی مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری تهران گفت: سازمان زیباسازی شهرداری تهران بر اساس مسوولیت های خود و با حمایت از هنرمندان در راستای شاداب تر کردن شهر تهران اقدامات خوبی انجام داده و در این راه از هیچ تلاشی فروگذاری نخواهد کرد.
 

برزین ضرغامی مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری تهران گفت: سازمان زیباسازی شهرداری تهران بر اساس مسوولیت های خود و با حمایت از هنرمندان در راستای شاداب تر کردن شهر تهران اقدامات خوبی انجام داده و در این راه از هیچ تلاشی فروگذاری نخواهد کرد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهرداری تهران، ضرغامی در دیدار نوروزی و گفتگوی آزاد با هنرمندان هنرهای شهری با بیان اینکه هنرمندان در خصوص زیباتر کردن شهر کارهای خوبی انجام داده اند، اظهار داشت: با هنر هنرمندان فضای سخت شهر لطیف تر و نرم تر می شود.
به گفته او سالی که گذشت با همکاری و همفکری هنرمندان در حوزه های مختلف کارهای مهم و با ارزشی در سطح شهر انجام شد و مردم این فعالیت ها را مشاهده کردند.
مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه فعالیت های انجام شده در سطح شهر مورد استقبال مردم قرار گرفت، گفت: این فعالیت ها توانست نشاط و شادی را در شهر و بر زندگی روزمره مردم حاکم کند اما باید در این اندیشه بود که شهر تهران بیشتر نیازمند پرداختن است و همه ما در خصوص این موضوع مسوولیت داریم اگرچه نوع مسوولیت ما و نوع تاثیرگذاری ما متفاوت است.
ضرغامی ادامه داد: هرچند ما بر اساس مسوولیت های خود برای داشتن شهر شاداب تر تلاش می کنیم اما در بعضی اوقات شاید ثمره تلاش ما آنگونه که باید دیده نشود اما بدون شک ثمره تلاش هنرمندان در شهر دیده می شود و به شهر سمت و سو می بخشد.
او با اشاره به اینکه در سال های گذشته در شهرهای مختلف برای داشتن شهر بهتر تلاش هایی صورت گرفته است، تصریح کرد: بسیاری از تلاش ها از تهران شروع می شود به همین منظور می توانیم گفت که تهران قبله فعالیت های فرهنگی و هنری است، هرچند که گاهی این امر می تواند اثرات منفی داشته باشد. همه کارها در تهران متمرکز شده به همین منظور هم پیچیدگی های خاصی بر تهران حاکم است.
این مقام مسوول با بیان اینکه گاهی برخی از فعالیت ها در شهر به خوبی دیده نمی شود، تاکید کرد: باید تلاش کرد که این مرکزگرایی که فرصت و تهدیدهایی برای شهر تهران ایجاد کرده را سامان بخشیم. باید کارهایی انجام دهیم که محوریت تهران حفظ شود.
ضرغامی به فرهنگ های نادرستی که در برخی از حوزه های فرهنگی کشور به وجود آمده اشاره کرد و گفت: ایران از نظر فرهنگی و قومیتی جزو کشورهای متنوع دنیا است اما متاسفانه گاهی به تهران که نگاه می کنیم این فرصت ها به خاطر زندگی صنعتی و مرکزیت دیده نمی شود.
او اضافه کرد: سازمان زیباسازی تلاش می کند که استعداد هنرمندان را شکوفا کند تا با این امر هنرمندان بهتر و بیشتر در شهر دیده شوند. آمادگی داریم که شرایطی برای شکوفا شدن این استعدادها را فراهم کنیم، باید از نظر فرهنگی و هنری کارهای خوبی انجام دهیم تا بدین منظور فرهنگ در تهران ارتقا پیدا کند و این شهر هر روز زیباتر شود.
حضور و مشارکت 700 نفری هنرمندان در زمینه هنرهای شهری
در ادامه این مراسم سید مجتبی موسوی معاون فرهنگی سازمان زیباسازی شهر تهران گفت: حضور و مشارکت هنرمندان برای خلق آثار هنری برای اولین بار در شهرداری تهران اتفاق افتاده که این امر نشان از حمایت شهرداری تهران از هنرمندان دارد.
سید مجتبی موسوی با اشاره به حضور و مشارکت 700 نفری هنرمندان در زمینه هنرهای شهری اظهار داشت: درخصوص بهارستان پتانسیل خوبی وجود داشت که هنرمندان بتوانند در کنار هم آثار خوبی به نفع شهر و شهروندان خلق کنند.
او با اشاره به حضور مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری تهران گفت: امیدواریم بتوانیم در راستای توسعه فعالیت ها و رویدادهای مختلف از ظرفیت هنرمندان مختلف در کشور استفاده کنیم.

معرفی کتاب

  • ارتباط با نشریه: تهران، خیابان شریعتی، خیابان قیطریه، خیابان مهر محمدی، بن بست یعقوبی کجانی، پلاک ۳۴ / تلفن: ۲۲۶۷۷۶۶۶ تلفکس: ۲۲۲۱۱۶۶۲فصلنامه معماری محوطه در شماره هفدهم خود که پاییز 90 منتشر گردید به موضوعات…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

بنر لینک کتابخانه

نگارخانه