در جلسه پرسش و پاسخ هنرمندان با مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران:

از فعالیت های هنری به خوبی حمایت می کنیم

عصر دیروز در حاشیه برگزاری مراسم دیدار نوروزی برزین ضرغامی، مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران هنرمندان حاضر پرسش های خود را در این خصوص مطرح کردند.
 

عصر دیروز در حاشیه برگزاری مراسم دیدار نوروزی برزین ضرغامی، مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران هنرمندان حاضر پرسش های خود را در این خصوص مطرح کردند.
به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، لاهوتی هنرمندی که در جشنواره بهارستان شرکت کرده بود با بیان اینکه سال گذشته برای برگزاری بهارستان دیر اقدام شده بود، گفت: از سازمان زیباسازی درخواست دارم که برای ارائه کارها زمان بیشتری را در اختیار هنرمندان قرار دهد تا کارهای خود را به صورت بهتری انجام دهند.
او با اشاره به کم شدن بودجه هنری شهرداری تهران افزود: این موضوع به سمپوزیوم های بین المللی ما صدمه وارد می کند.
ضرغامی مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری تهران در پاسخ به سوال لاهوتی هنرمند جشنواره بهارستان با بیان اینکه سازمان زیباسازی شهرداری تهران تاکنون هیچ فعالیتی را به خاطر نبود بودجه متوقف نکرده است، گفت: آمادگی داریم که هر زمان که هنرمندان می توانند پروژه بهارستان را برای ارائه کارهای بهتر آغاز کنیم.
ضرغامی در پاسخ به اظهارات اربابون هنرمند شرکت کننده در جشنواره بهارستان مبنی بر اینکه روند هنرهای شهری در سال های گذشته بسیار مثبت بوده و گاهی با تغییر و تحولات اتفاقاتی در زمینه کارهای هنری رخ می دهد که هنرمندان را ناراحت می کند، گفت: برخی مسائل حاصل جریانات اجتماعی شهر است اما باید تلاش کنیم که به مسائل از افق بالاتر نگاه کنیم و وارد موضوعات جزئی نشویم، بدون شک ما به عنوان مسوول از فعالیت های هنری به خوبی حمایت می کنیم.
یکی از هنرمندان از سازمان زیباسازی درخواست کرد که بیوگرافی هنرمند به عنوان شناسنامه کار پای اثر نصب شود تا مردم هنرمندان را بهتر بشناسند که در این خصوص ضرغامی گفت: من با این اتفاق موافق هستم و بر این باورم که حقوق معنوی هنرمند باید رعایت شود و این حق قانونی هر شخصی است.
مدیرعامل سازمان زیباسازی در پاسخ به درخواست یکی از شرکت کنندگان در جشنوراه هنرهای شهری برای برگزاری دوباره نگارخانه ای به وسعت یک شهر که تاثیر بسیار خوبی در شهر تهران داشت، افزود: من با این موضوع موافق هستم و امیدواریم که بتوانیم در ماه های پیش رو نگارخانه ای به وسعت یک شهر را اجرایی کرد.
او در پاسخ به درخواست دیگری مبنی بر مشارکت مردم و اسپانسر شدن آنها در برخی از کارها، یادآور شد: هر ارگانی ساز و کار و مقررات خاص خود را دارد اما آمادگی داریم که در این خصوص کارهایی انجام دهیم تا بتوانیم با ارگان ها و نهادهای مختلف در زمینه کارهای هنری همکاری کنیم.
این مقام مسوول در پاسخ به درخواست هنرمند دیگری مبنی بر راه اندازی دائمی دبیرخانه بهارستان در سازمان زیباسازی گفت: بدون شک با راه اندازی این دبیرخانه موافق هستم.
موسوی سرپرست معاونت فرهنگی سازمان زیباسازی شهر تهران در پاسخ به درخواست یکی از هنرمندان مبنی بر درنظرگرفتن فضاهای ویژه ای برای جانمایی آثار هنرمندان گفت: شاید این امر محقق نشود چراکه شهرداری تهران نمی تواند برای همه هنرمندان فضاهایی در نظر بگیرد.

معرفی کتاب

  • ارتباط با نشریه: تهران، خیابان شریعتی، خیابان قیطریه، خیابان مهر محمدی، بن بست یعقوبی کجانی، پلاک ۳۴ / تلفن: ۲۲۶۷۷۶۶۶ تلفکس: ۲۲۲۱۱۶۶۲فصلنامه معماری محوطه در شماره هفدهم خود که پاییز 90 منتشر گردید به موضوعات…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

بنر لینک کتابخانه

نگارخانه