بهرام عظیمی: «بهارستان» بر حس و حال مردم تاثیر می‌گذارد

بهرام عظیمی انیمیشن ساز و کارتونیست باسابقه معتقد است، سالانه هنرهای شهری بر حس و حال مردم در فصل بهار تاثیر مضاعفی دارد.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، بهرام عظیمی کارگردان سینما و تلویزیون، کاریکاتوریست و گرافیست با ارزیابی مثبت برگزاری سالانه هنرهای شهری «بهارستان» گفت: رویدادهای هنری از جنس «بهارستان» که با زیبایی، هنر و خلاقیت مرتبط هستند در ایجاد حس و حال خوش در مردم در آستانه فصل بهار تاثیرگذار هستند و باید با دقت و هدفمندی هر سال این طرح گسترش پیدا کند.
وی با اشاره به رویدادهای مشابهی که در دیگر کشورهای جهان در حال برگزاری افزود: رویدادهایی همچون «بهارستان» دهه‌ها است در کشورهایی اروپایی انجام می‌شود و جزو فرهنگ‌ این کشورها شده است. نکته مهمی که در این رابطه باید مورد توجه قرار گیرد این است که مسئولین شهری توجه مردم را به مشارکت در این طرح جلب کنند تا زیباسازی به کوچه‌های شهر هم تسری پیدا کند و آن وقت خود مردم به تدریج در سال‌های بعد اتوماتیک‌وار از چنین فعالیت‌هایی حمایت می‌کنند.
این مدرس انیمیشن دربخش دیگر با تاکید به اهمیت این نوع رویدادهای هنری در ارتقای کیفیت زندگی شهرنشینی گفت: هر سال باید این رویدادهای هنری دایره‌اش گسترده شود و هر کار کوچک زیباسازی در دوره بعد جامع‌تر شود. مطمئن هستم جوانان هنرمندی که در این سالانه مشارکت دارند به تدریج در کار و هنرشان هم پیشرفت خواهند داشت.
سومین سالانه هنرهای شهری «بهارستان» به همت سازمان زیباسازی شهر تهران در آستانه سال 1397 در سطح شهر تهران برگزار شده است.

معرفی کتاب

  • ارتباط با نشریه: تهران، خیابان شریعتی، خیابان قیطریه، خیابان مهر محمدی، بن بست یعقوبی کجانی، پلاک ۳۴ / تلفن: ۲۲۶۷۷۶۶۶ تلفکس: ۲۲۲۱۱۶۶۲فصلنامه معماری محوطه در شماره هفدهم خود که پاییز 90 منتشر گردید به موضوعات…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

بنر لینک کتابخانه

نگارخانه