نخستین کارگاه خوشنویسی "نوروز" با هدف اکران طرح های فرهنگی در سطح شهر برگزار شد:

شهر با آثار نستعلیق آذین می‌شود

با حمایت سازمان زیباسازی شهر تهران نخستین کارگاه خوشنویسی نستعلیق با موضوع"نوروز" در موزه خوشنویسی ایران برگزار شد.
 

با حمایت سازمان زیباسازی شهر تهران نخستین کارگاه خوشنویسی نستعلیق با موضوع"نوروز" در موزه خوشنویسی ایران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، خانه فولادوند، عمارتی قدیمی است که با حمایت سازمان زیباسازی شهر تهران تبدیل به موزه تخصصی خوشنویسان و پایگاه فعالیت‌های هنری این بخش شده است.
این خانه زیبا با آجرهای قدیمی که یادآور تهران قدیم است، این روزها میزبان هنرمندان عرصه خوشنویسی است که سعی در اجرای آثاری برای ایام نوروز دارند.
فضا مملو از هنرمندانی است که با پشتکاری خستگی‌ناپذیر به اجرای اشعار نوروزی و بهارانه مشغول هستند.
کارگاه‌های خوشنویسی "نوزوز" طرحی است که با هدف تلطیف فضای خشن شهری، زیباسازی تهران و مزین کردن دیوارهای مناطق مختلف پایتخت به آثار هنرمندان خوشنویس با موضوع نوروز و بهار، در موزه خوشنویسی ایران برگزار شده است.
بر اساس این گزارش، پس از انتشار فراخوان از سوی سازمان زیباسازی شهر تهران، مبنی بر ارائه آثار از سوی هنرمندان مطرح این عرصه، بالغ بر 30 هنرمند از سراسر کشور برای اجرای طرح و حضور در این کارگاه پذیرفته شدند.
هنرمندان پذیرفته شده در این کارگاه، طی روزهای 14 و 15 اسفندماه به اجرای اشعاری می‌پردازند که بر اساس نوروز و با مضمون امید بخشی به شهروندان انتخاب شده است.
آثار اجرایی در این کارگاه، توسط الهه خاتمی، یادگار خیام، محمد علی قربانی، علی اشرف صندوق آبادی و سید حیدر موسوی به عنوان هیئت داوران این برنامه بررسی و پس از تائید در سطح شهر به نمایش گذاشته خواهد شد.
نمایش آثار هنرمندان خوشنویس در ایام نوروز از جمله اهداف این طرح است، بر همین اساس نیز هر کدام از هنرمندان حاضر در این کارگاه به اجرای تقریباً 3 اثر در ابعاد مختلف برای نصب در سطح شهر می‌پردازند که در نهایت به نصب 100 اثر در بخش‌های مختلف شهر تهران منجر خواهد شد.
این کارگاه که شاهد حضور هنرمندان برجسته خوشنویس از تمام شهرهای ایران است، بر اجرای نستعلیق به عنوان سبک منحصر به فرد ایرانیان تأکید دارد.
کارگاه خوشنویسی طرح نوروزی تا ساعت 18 روز 15 اسفندماه در موزه خوشنویسی ایران واقع در خیابان شریعتی، بالاتر از پیچ شمیران، نرسیده به خیابان حقوقی، بن‌بست فولادوند ادامه دارد.

تبلیغات فرهنگی

بنر لینک کتابخانه

نگارخانه