21 بهمن ماه آخرین مهلت برای شرکت در بخش هنرهای محیطی بهارستان 97

برای ارائه هنرهای محیطی و آذین‌بندی این دوره از جشنواره بهارستان تا 21 بهمن ما فرصت دارید.
 

برای ارائه هنرهای محیطی و آذین‌بندی این دوره از جشنواره بهارستان تا 21 بهمن ما فرصت دارید.
به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، ایده‌پردازی و ساخت عناصر، الگوها، حجم‌های موقت، سازه‌های خلاق و تعاملی؛ با توجه به ظرفیت‌های معماری و شهرسازی شهر و اجزا و ویژگی‌های طبیعی آن، موضوع این بخش است.
در عین حال شرکت کنندگان باید با به‌کارگیری سواد بصری گرایش‌های مختلف هنری و خلق شکل‌های بینا‌رشته‌ای، با تأکید بر سرمایه‌های تصویری هنرهای ایرانی، خط فارسی و عناصر ملی همراه با آمیزه‌ای از تجربه‌های جهانیِ هنر محیطی؛ را مورد توجه قراردهند.
این‌بار از هنرمندان درخواست می‌شود آذین‌بندی شهر را که بخشی از کارزارهای مردمی و قطعه‌ای از نمودهای آیینی است، با نوگرایی و خلاقیت خود جان تازه‌ای بدهند و معنی جدیدی برای آن خلق کنند؛ تا علاوه بر حفظ جنبه‌های آیینی و ریشه‌های فرهنگی تزئینات موقت شهری، الگوهای جدیدی برای مشارکت هنرمندان در فرهنگ عمومی فراهم شود.
پرچم‌ها و پوشش‌های تزئینی و یادمانی، و چراغانی آیین‌های ملی و مذهبی که با نگاه نوگرای هنرمند امروزی ترکیب شده باشد، همگی مثا‌ل‌های روشنی برای بخش آذین‌بندی بهارستان ۹۷ است. هم‌چنین استفاده از شکل و مفهوم هفت‌سین به‌عنوان نماد محوری آیین نوروز، به شرط تازگی و بهره‌مندی از ایده و طراحی‌های نو، مورد تأکید است.
هنرمندانی که تمایل دارند در این بخش شرکت کنندگان می توانند ضمن تکمیل فرم مشخصات هنرمند به صورت پرینت در ابعاد A4و تکمیل فرم توجیه اثر به صورت پرینت A4، فایلjpg آثار (تصویر طرح پیشنهادی یا مدل 3D یا تصویر ماکت به همراه تصویر جانمایی طرح در محل در قالبCD یا DVD) را به دبیرخانه تحویل دهند.
آثار بخش هنرهای محیطی و آذین‌بندی خلاق و نوگرا، در هر حال باید از مرحله‌ ادیت و مشاوره شورای هنری عبور کند و پذیرش در مرحله‌ اول به معنای قطعیت پذیرش اثر در رویداد نیست.
خیابان‌ها، میدان‌ها، جداره‌ها، دیوارها، پیاده‌راه‌های شهری، کفِ گذرگاه‌ها، برخی از فضاهای سبز، نقاط ویژه‌ی بزرگراه‌ها، رمپ و لوپ‌ها، پل‌های عابر پیاده، سطل‌های زباله، پست‌های مخابراتی، پست‌های برق، و ... محل‌های مورد نظر برای اجرای کار در این بخش است.
هنرمند می‌تواند طرح یا ایده‌ی روشن و اجرایی خود را برای محلی خاص پیشنهاد کند. در این صورت لازم است اثر جانمایی شده و موقعیت محل پیشنهادی را همراه با طرح خود ارائه کند. با این‌حال جانمایی قطعی اثر با شوراهای هنری و فنی است.
علاوه بر این هنرمند می‌تواند از روش‌های مختلف نقاشی، کلیشه، برچسب، ساخت سازه، ترکیب مواد، ترکیب اشیا، طراحی نور، ویدیو، صدا و هرروش دیگری که در محدوده‌ امکان و بودجه پروژه قابل اجرا باشد استفاده کند.
به هنرمندان پذیرفته شده در این بخش، صرف نظر از هزینه‌ی اجرایی، مبلغ ۳۰ میلیون ریال به‌عنوان هدیه ورودیه پرداخت می‌گردد و هزینه‌های اجرایی، متناسب با طرح، مواد و روش اجرا بر اساس کارشناسی شورای فنی تعیین و پرداخت می‌شود.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • تهیه شده در: معاونت برنامه¬ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران- مدیریت مطالعات و آموزش-واحد آموزش نوبتو سال انتشار:1391 مباحث کتاب: در این کتاب سعی شده تا به معرفی چشم انداز، سیاست و اقدامات شهرهای…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه