بیژن ارژن، شاعر و ترانه سرا در خصوص اقدامات شب یلدا:

اقدامات شب یلدا باعث نزدیکی مردم و سازمان زیباسازی می‌شود

بیژن ارژن، شاعر و ترانه‌سرای ایرانی اکران اشعار حافظ در سطح شهر را مایه خرسندی خواند و دراین باره گفت: چاپ آثار اینچنینی بر روی بیلبوردهای شهری اتفاقی مبارک است که اتفاق آن را دیده‌ام و بسیار از حضور آن در سطح شهر خوشحال شدم.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، بیژن ارژن، شاعر و ترانه‌سرا، توجه به آیین‌هایی نظیر شب یلدا را یک اتفاق خوب دانست و در این باره گفت: شب یلدا و توجه به آیین‌های کهن ما ایرانیان نزدیک به یک دهه است که با اهتمام رسانه‌های مردمی و شبکه‌های مجازی در مرکز توجه قرار گرفته است.
او ادامه داد: یلدا طولانی‌ترین شب سال است که در دل آن به نوعی اتحاد بین خانواده‌ها و مردم ایجاد می‌شود در واقع درون این شب مردم کنار یکدیگر سعی می‌کنند از شب تاریک بگذرند و به خورشید فردا دست یابند لذا می‌توان گفت که این شب نمادی از اتحاد و گذر از تاریکی به سوی خورشیدی است که فردا قرار است، طلوع کند.
شاعر کتاب «پیراهنی از آه برایت دارم»، اکران اشعار حافظ بر روی بیلبوردهای شهری را مایه خرسندی دانست و اظهار کرد: من معتقدم که این بیلبوردها سبب می‌شود که مردم، شهرداری و سازمان زیباسازی را از خود بدانند.
او توجه به آیین‌ها و مراسم کهن ایرانی از سوی نهادها را ضروری خواند و تصریح کرد: درست است که بیلبوردهای شهری برای بیان روزشمار اتفاقات سیاسی، مذهبی و ... استفاده می‌شود اما همین که بخشی از این فضا به آیین و تاریخ کهن ایرانی پرداخته است مایه خرسندی است زیرا سبب می‌شود که پیوند مناسب‌تری بین مردم و سازمان زیباسازی ایجاد شود.
مولف مجموعه «چهل کلید» تأکید کرد: هر مسئله‌ای چه دارای ارزشی و چه حامل ضد ارزشی، وقتی برروی یک رسانه تصویری قرار می‌گیرد، تاثیرگذار است.
ارژن بیان کرد: وقتی بیلبورد و رسانه‌ای در مسیر روزمره مردم قرار می‌گیرد، مجالی برای تفکر به آنان ارائه می‌دهد که بسیار عالی است.
او خواستار ادامه و استمرار چنین برنامه‌های فرهنگی شد و افزود: هر برنامه فرهنگی نیازمند استمرار برای تأثیرگذاری بیشتر است لذا امیدوارم که چنین اقدامات با ارزشی تداوم داشته باشد.
نویسنده کتاب «رنگ انار» ادامه داد: انار سمبل وحدت وجود است لذا به تصویر کشیدن این میوه بهشتی در دل بیلبوردهای شهری، فرصتی برای نگاه کردن به فرهنگ و اندیشه‌ای که در پس زمینه این میوه خاص وجود، دارد به مردم می‌بخشد که بسیار عالی است.

معرفی کتاب

  • تلفیق هنر با معماری به عنوان دستاوردی بشری در طول تاریخ بزرگترین شاهکارهای ماندگار را برای انسان امروزی به یادگار گذاشته‌است. به عقیده بسیاری همین تلفیق است که معنایی خاص به زندگی و آثار برجا…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

بنر لینک کتابخانه

نگارخانه