اسماعیل امینی، شاعر طنزپرداز و پیشکسوت در خصوص اکران های یلدایی:

اکران اشعار حافظ در سطح شهر اقدامی دل نشین است

اسماعیل امینی، شاعر طنزپرداز و پیشکسوت برجسته این حوزه نمایش اشعار حافظ در قالب طرح های فرهنگی در سطح شهر به مناسبت شب یلدا را اقدامی دل‌نشین و در خور تحسین دانست و گفت: به نظر من هر کاری که برای ترویج فرهنگ و ادبیات ایران زمین انجام شود، بسیار خوب و ارزشمند است زیرا ما این حوزه بخشی از فرهنگ و هویت ملی ما را شکل می‌دهد که قطعاً نیازمند توجه مداوم است.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، اسماعیل امینی، شاعر و پژوهشگر، نسبت به نمایش آثار اکران شده در سطح شهر تهران به مناسبت شب یلدا ابراز خرسندی کرد ادامه داد: به طور حتم این اقدام در وهله نخست، در درک زیبایی بصری شهروندان تأثیرگذار است زیرا به خودی خود خطاطی شعر فارسی و نمایش آن جذابیت‌های خاصی به لحاظ نوع فرم و اجرای آن برای شهروندان دارد.
این شاعر و پژوهشگر برجسته افزود: اکران این شعرها در سطح شهر باعث می‌شود که بخش مهمی از نسل جوان نسبت به آشنایی بیشتر با این اشعار کنجکاو شوند در واقع این اتفاق کمک می‌کند تا بخش‌های مختلفی از اقشار جامعه به سمت دریافت منشاء اشعار سوق پیدا کنند و سطح مطالعه در این زمینه دستخوش تغییرات مثبتی شود.
امینی تصریح کرد: به طور حتم اجرای اشعار شاعری مثل حافظ اقدام بسیار خوب و قابل تحسینی است اما امیدوارم که در گام‌های بعدی شاهد به تصویر کشیدن آثار شعرای جوان‌تر نیز باشیم زیرا این اقدام باعث رشد حوزه فرهنگ و ادب کشور می‌شود.
او بر لزوم توجه به‌درستی متن تأکید کرد و گفت: لازم است که برای اکران این اشعار به سراغ اصل متون و کتاب‌ها برویم تا خدایی ناکرده شاهد اشتباهات لغوی در این عرصه نباشیم.
نویسنده کتاب دلقک و شاعر دربار، بررسی فضاها در راستای اکران آثار را ضروری دانست و بیان کرد: لازم است که برای انتخاب محل به نمایش گذاشتن آثار توجه بیشتری را صرف کنیم زیرا قطعاً اثری که مناسب قرار گرفتن در پارک و فضاهای سبز است، مناسب قرار گرفتن در مرکز شهر نیست لذا باید مسئولان مربوطه در مورد انتخاب اشعار و مناطقی که آثار به نمایش گذاشته می‌شوند، دقت لازم را داشته باشند.
امینی ادامه داد: لازم است که برای اجرای هر چه بهتر چنین طرح فرهنگی قابل توجهی از نظرات صاحب نظران و اهالی ادبیات بهره‌مند شویم اما من به نوبه خودم از کسانی که چنین اقدام خوبی را در سطح شهر اجرا کرده‌اند سپاس گذارم زیرا این حرکت برای اهالی ادبیات بسیار دل‌نشین و قابل تحسین است.

معرفی کتاب

  • تلفیق هنر با معماری به عنوان دستاوردی بشری در طول تاریخ بزرگترین شاهکارهای ماندگار را برای انسان امروزی به یادگار گذاشته‌است. به عقیده بسیاری همین تلفیق است که معنایی خاص به زندگی و آثار برجا…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

بنر لینک کتابخانه

نگارخانه