مریم رمضان، شرکت کننده چهارمین دوسالانه دیوارنگاری:

نقاشی های دیواری شهر را از آشفتگی خارج می کند

شرکت کننده چهارمین دوسالانه دیوارنگاری شهر تهران گفت: تاثیر نقاشی های دیواری کوتاه مدت است اما به مرور زمان می تواند در جامعه تاثیرات خود را بر مخاطب داشته باشد.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهرداری تهران، مریم رمضان جماعت فارغ التحصیل رشته نقاشی با اشاره به برگزاری دو سالانه دیوار نگاری در شهر تهران اظهار داشت: در این دوسالانه تعدادی کار ارائه دادم که بیشتر آنها انتزاعی بود اما تنها یکی از آنها برای اجرا انتخاب شد.
او افزود: هدف اصلی طرحم خارج کردن شهر از خستگی، دل زدگی و سادگی بود به همین منظور به واسطه رنگ هایی که در طرحم استفاده کردم زمانی که مخاطب با تصویر رنگی ارتباط برقرار می کند خستگی از تنش خارج می شود به این دلیل که رنگ ها تاثیرگذاری فراوانی بر روحیه افراد دارند.
شرکت کننده چهارمین دوسالانه دیوارنگاری شهر تهران یادآور شد: بدون تردید زمانی که مخاطب از مقابل دیواری که نقاشی بر روی آن کشیده شده عبور می کند، رنگ هایی که در نقاشی به کار رفته باعث می شود که روحیه وی تغییر پیدا کند.
رمضان جماعت گفت: با قرار دادن رنگ های هارمونیک در کنار هم قصد داشتم شادی را به مخاطب هدیه دهم به همین دلیل تصویر انتزاعی را انتخاب کردم.
او با اشاره به نقش نقاشی های دیواری در بهبود فضاهای شهری، تصریح کرد: نقاشی دیواری در شهری مانند تهران که در آن ترافیک بسیاری وجود دارد می تواند بسیار تاثیرگذار باشد چراکه شهروندان تهرانی بیشتر عمر خود را در ترافیک می گذرانند به همین منظور نقاشی های دیواری می تواند در بهبود فضاهای شهری نقش مهمی داشته باشد.
فارغ التحصیل رشته نقاشی یادآور شد: معتقدم مردم به صورت کلی می توانند نقاشی دیواری را درک کنند اما در طولانی مدت نمی تواند از این تصاویر ایده بگیرد چراکه آن را به صورت گذری مشاهده می کند.
شرکت کننده چهارمین دوسالانه دیوارنگاری شهر تهران ادامه داد: نقاشی دیواری می تواند کارکرد خوبی داشته باشد اما باید در لحظه تاثیر خود را بر مخاطب بگذارد.

تبلیغات فرهنگی

آمار و اطلاعات

نگارخانه