شادی هاشمی فشارکی، شرکت کننده چهارمین دوسالانه دیوارنگاری شهر تهران:

طرح های هدفمندی مانند دوسالانه دیوارنگاری در جامعه تاثیرگذار هستند

شادی هاشمی فشارکی، شرکت کننده چهارمین دوسالانه دیوارنگاری شهر تهران گفت: مهمترین هدفم برای شرکت در دوسالانه دیوارنگاری این بود که مخاطب از دیدن نقاشی های دیواری لذت ببرد.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهرداری تهران، شادی هاشمی فشارکی با اشاره به اینکه در این دو سالانه طرحم را در خصوص یادمان شهدا ارائه دادم، ادامه داد: ایده طرحم در خصوص یک شهید خاص نبود، این طرح را به منظور یادبود همه شهدا بر روی یکی از دیوارهای منطقه تهرانپارس کار کردم.
فارغ التحصیل رشته تصویر سازی با اشاره به اینکه بیشتر کارهای خود را بر اساس چاپ سنگی انجام می دهم، گفت: طرحی که بر روی دیوار نقاشی شده متشکل از 3 شهید است که بر اساس چاپ سنگی انجام دادم.
به گفته هاشمی فشارکی طرحم تنها در خصوص یادمان شهدا بود به همین منظور تنها بر روی یکی از دیوارها این نقاشی اجرا شد.
او تاکید کرد: به صورت کلی برایم مهم بود که در بخش یادمان شهدا کار کنم اما ترجیح دادم که نقاشیم را به یک شهید خاص معطوف نکنم و نقاشی را به تصویر بکشم که یادآور خاطره همه شهدا باشد.
شرکت کننده چهارمین دوسالانه دیوارنگاری شهر تهران با اشاره به نقش نقاشی های دیواری در بهبود فضاهای شهری گفت: بدون تردید هر طرحی که هدفمند باشد می تواند نقش تاثیرگذاری در جامعه داشته باشد.
هاشمی فشارکی ادامه داد: هر طرحی که با حساب و کتاب و برنامه ریزی همراه باشد می تواند تاثیرگذار باشد به گونه ای که هم اکنون با افزایش نقاشی های دیواری در شهر تهران شاهد تاثیرگذاری بیشتری هستیم.
فارغ التحصیل رشته تصویرسازی اضافه کرد: اگرچه در بسیاری از مواقع نقاشی هایی که در یک منطقه یا مکان در کنار هم قرار می گیرند از نظر مفهومی و سبک ارتباطی با یکدیگر ندارند اما از نظر من این اتفاق بسیار خوب است اگرچه امیدوارم در سطوح بالاتر به این موضوع به صورت مدون تر بپردازند.
او یادآور شد: برگزاری دوسالانه دیوارنگاری قطعا اتفاق خوبی است چراکه بسیاری از هنرمندان از رشته های مختلف هنر را دور هم جمع کرده و باعث شده که کار تنوع داشته باشد.
به گفته هاشمی فشارکی امیداورم که کار در آینده با برنامه ریزی بیشتری همراه باشد و مشخص شود که هر دیواری را باید به چه طرحی اختصاص دهند.
شرکت کننده چهارمین دوسالانه دیوارنگاری شهر تهران گفت: معتقدم بسیاری از تصاویر دارای مفهوم عمیقی هستند که قطعا مخاطب آن را درک خواهد کرد و متوجه معنا و مفهوم آن می شوند.

بنر لینک کتابخانه

نگارخانه