علی داوطلب؛ هنرمند نقاش:

ساختمان انتخابی با اثر سهراب سپهری هارمونی دارد

علی داوطلب هنرمند نقاش در خصوص اجرای اثر سهراب سپهری گفت: این اثر روی ساختمانی اجرا شده است که به لحاظ رنگ و ترکیب با آن هارمونی دارد.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، علی داوطلب، اجرای نقاشی دیواری در سطح شهر را اقدام مثبتی در راستای افزایش نشاط شهروندان دانست و در این باره گفت: از آنجایی که تهران شهری شلوغ و خاکستری است، قطعا نقاشی دیواری می تواند نقش موثری در افزایش نشاط اجتماعی و انگیزه و امید شهروندان ایجاد کند.
او در خصوص اجرای نقاشی دیواری اثر سهراب سپهری اظهار کرد: تنه های درخت از جمله آثار معروف سهراب سپهری هستند که برای کار شدن روی دیوار یک ساختمان در خیابان ولیعصر (عج) انتخاب شد.
این هنرمند نقاش تصریح کرد: از آنجایی که ساختمان انتخاب شده دارای نمای آجری بود ما زمانی را صرف اجرای زیرساخت برای آن کردیم و سپس با استفاده از رنگ آکرلیک اثر را به اجرا گذاشتیم.
داوطلب در خصوص مدت زمان اجرای این طرح بیان کرد: بالغ بر یک ماه زمان برای اجرای این اثر معروف سهراب سپهری در ابعاد 14 در 20 متر وقت صرف شد.
او در خصوص مشکلات اجرای این طرح توضیح داد و گفت: از آنجایی که کار سهراب سپهری اثری کاملا شناخته شده است لذا دقت نظر بالایی را می طلبید از سوی دیگر بزرگ شدن این نقاشی آن هم در ابعاد ساختمان کمی دشواری داشت که خوشبختانه با صرف زمان بیشتر رفع شد.
این هنرمند واکنش مردم به کارهای نقاشی دیواری را مثبت خواند و افزود: بارها دیده ام که مردم نسبت به نقاشی‌های دیواری واکنش نشان می دهند زیرا تغییرات در سطح شهر را زیر نظر دارند به همین خاطر معتقدم که باید برای انتخاب فضا و نوع اثر نقاشی دیواری بیشتر روی نظرات مردم متمرکز شویم و کمتر به سمت آثار نخبه گرا سوق پیدا کنیم.
داوطلب تصریح کرد: اثر سهراب سپهری در ساختمانی اجرا شد که به لحاظ رنگ و نحوه اجرا با آن هارمونی داشت لذا فکر می کنم می تواند اثری آرامش بخش به دنبال داشته باشد.
او درباره واکنش مردم به این اثر گفت: حین اجرای کار بارها دیدم که مردم ساعت ها می ایستند و کار را تماشا می کنند، این مساله برای من بسیار خوشایند بود زیرا این تشویق ها نشان دهنده اهمیت هنر برای مردم است.
این هنرمند ادامه داد: به نظر من کارهای انتزاعی به نحوی هستند که کمتر مردم عادی می توانند از آن لذت ببرند لذا شاید لازم باشد که برای انتخاب طرح های شهری از نظرات مردم و هنرمندان به صورت همزمان استفاده کنیم تا بازخورد بهتری را از اثر به دست آوریم.
بر اساس این گزارش، اثر سهراب سپهری در خیابان ولیعصر (عج)، پایین تر از پارک ساعی توسط علی داوطلب به تصویر کشیده شده است.

معرفی کتاب

  • نام کتاب:برگ­های پژوهش2 (اسناد و آراء نشست­های پژوهشی هنر-نگارخانه برگ1389 نویسنده:محمدحسن حامدی ناشر:نشر پیکره تهیه شده در: معاونت برنامه­ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران- مدیریت مطالعات و آموزش-واحد آموزش شمارگان: 1500 جلد قیمت:60.000 ریال…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

بنر لینک کتابخانه

نگارخانه