زهره حبیبی، شرکت کننده چهارمین دوسالانه دیوارنگاری:

تاثیرات نقاشی دیواری بر مردم به خوبی در شهر احساس می شود

زهره حبیبی، شرکت کننده چهارمین دوسالانه دیوارنگاری شهر تهران با بیان اینکه در چند سال اخیر تهران رو به پیشرفت بوده است، گفت: اگر نقاشی های دیواری دوام داشته باشد می تواند دیدگاه مردم را به سمت مثبت سوق بدهد.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، زهره حبیبی فارغ التحصیل رشته هنر با اشاره به برگزاری دوسالانه دیوارنگاری در شهر تهران ادامه داد: طرحی که در این دوسالانه ارائه دادم بیشتر روی موضوع طبیعیت و گل وگیاه بود.
او افزود: اگرچه طرح هایی از گل و طبیعت در دوسالانه های گذشته اجرا شده بود اما هدف من در طرح جدید ایجاد شور و نشاط بیشتر بود به همین منظور آن را در گل های رنگی و طبیعی به کار بردم، این بار از فرم درخت هایی که یک مقداری مدار گونه تر بود استفاده کردم تا فرم درخت را هم نشان دهد.
شرکت کننده چهارمین دوسالانه دیوارنگاری شهر تهران گفت: طرحم جزو پست زمینه کار هم هست چراکه بیشتر به دنبال این بودم که زندگی مدرن امروزی ها را هم در نقاشیم نشان دهم به همین منظور از رنگ های ملایم با فضای آرام در کارم استفاده کردم.
حبیبی ادامه داد: یکی از نقاشی هایم که در گذشته برای پارکی در منطقه 14 تهیه شده بود به دلیل تغییرات فراوان در خیابان دماوند اجرایی شد و همچنین طرح دیگرم که در خصوص هم در منطقه 22 بر روی یکی از دیوارها نقش بست.
فارغ التحصیل رشته هنر با اشاره به نقش نقاشی دیواری در بهبود فضای شهری، گفت: بدون تردید نقاشی دیواری در بهبود فضاهای شهری بسیار تاثیر گذار است چراکه نقاشی با فضای شهری تلفیق شده است.
او اضافه کرد: به عنوان شهروند عادی زمانی که در شهری به این بزرگی و شلوغی که از نظر معماری با اشکالات زیادی همراه است، قدم می گذارم تاثیرات نقاشی های دیواری را به خوبی احساس می کنم به همین منظور معتقدم این طراحی می تواند در دید و ذهن و روحیه مردم تاثیر بسزایی بگذارد.
شرکت کننده چهارمین دوسالانه دیوارنگاری شهر تهران با بیان اینکه مردم تغییرات و تحولات شهر را با نقاشی های دیواری احساس می کنند، افزود: اگر این کارها توسط طراحان حرفه ای انجام شود تاثیر بیشتری روی ذهن مردم دارد تا طرح هایی که به صورت صنعتی تولید می شوند.
به گفته حبیبی افراد اهل فن از نمایشگاه های هنر بیشتر دیدن می کنند تا مردم عادی به همین منظور آدم هایی که هر روز در شهر رفت وآمد دارند با دیدن نقاشی های دیواری می توانند روحیه بهتری داشته باشند و از کارها ایده بگیرند.
او ادامه داد: زمانی که با عده ای از دوستان در خصوص نقش نقاشی های دیوای بر مردم صحبت می کنم آنها می گویند که این نقاشی ها کم وکاستی های معماری شهری را می پوشاند و می تواند تصویر بهتری از شهر را ارائه کند.

بنر لینک کتابخانه

نگارخانه