حمید سالاری، شرکت کنند چهارمین دوسالانه دیوارنگاری:

نقاشی دیواری تاثیر بسزایی در بینش مردم خواهد داشت

حمید سالاری شرکت کننده چهارمین دوسالانه دیوارنگاری شهر تهران گفت: اگر هر نقاش هنگام کار ایده های خود را در راستای فهم عمومی مخاطب اجرایی می کند نقاشی دیواری می تواند در بهبود فضای شهری موثر باشد.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، حمید سالاری فارغ التحصیل رشته نقاشی با اشاره به برگزاری دوسالانه دیوارنگاری در شهر تهران اظهار داشت: در فراخوان سازمان زیباسازی شهر تهران هدف بازسازی نقاشی دیواری شهدا بود به همین دلیل بنده روی همین موضوع کار کردم.
شرکت کننده چهارمین دوسالانه دیوارنگاری شهر تهران گفت: هر دو کاری که در این دوسالانه ارائه دادم در خصوص شهدا بود، یکی از طرح هایم در خصوص شهید بروجردی بود که در اتوبان کردستان منطقه 6 اجرایی شد چراکه شهید بروجردی در منطقه کردستان به شهادت رسید.
سالاری ادامه داد: کردها نسبت به این شهید تقدس خاصی دارند به همین منظور هم با مطالعاتی که داشتم سعی کردم تمام اعتقادات کردها را در طرحم اجرا کنم و قومیت کردها را به خوبی نشان دهم.
فارغ التحصیل رشته نقاشی با اشاره به تاثیر و بهبود فضای شهری در شهر تهران گفت: معتقدم هر نقاشی دیواری که با محیط اطراف خود همخوانی داشته باشد و محتوای آن محتوایی باشد که مردم آن را قبول داشته باشند می تواند تاثیر زیادی در بینش مردم داشته باشد.
سالاری تاکید کرد: بدون تردید نقاشی دیواری بینش مردم را بالا می برد و به زیباسازی محیط شهر کمک زیادی می کند، نقاشی دیواری و هم خوانی و جانمایی درست آن با محیط اطراف می تواند بر ذهن مخاطب تاثیر زیادی داشته باشد.
به گفته این نقاش هنرمند اگر نقاش هنگام اجرای پروژه ای به این موضوع فکر کند که نقاشی دیواری باید برای عموم قابل درک و فهم باشد می توان تاثیرگذاری آن را به خوبی مشاهده کرد.

معرفی کتاب

  • نام کتاب:برگ­های پژوهش2 (اسناد و آراء نشست­های پژوهشی هنر-نگارخانه برگ1389 نویسنده:محمدحسن حامدی ناشر:نشر پیکره تهیه شده در: معاونت برنامه­ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران- مدیریت مطالعات و آموزش-واحد آموزش شمارگان: 1500 جلد قیمت:60.000 ریال…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

بنر لینک کتابخانه

نگارخانه