بهزاد آقاپور؛ هنرمند نقاش

تغییر نقاشی‌های دیواری تنوع تازه‌ای برای شهروندان است

هنرمند نقاش تغییر نقاشی های دیواری شهری را عامل مهمی در تغییر روحیه شهروندان دانست و گفت: لازم است که برخی از آثار نیز دچار تغییر شوند تا از خستگی و کسالت شهروندان پیشگیری شود.
 

به گزار ش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، بهزاد آقاپور، هنرمند نقاش در خصوص تخریب و ساماندهی نقاشی دیواری عروج گفت: این نقاشی دیواری متعلق به یک دهه پیش بود که به دلیل فرسودگی کلیه بافت آن از بین رفته بود.
او افزود: این اثر که من دقیقا نمی دانم متعلق به کدام هنرمند است در بدو امر قرار بود که مورد مرمت قرار گیرد اما با اقدامات کارشناسی و برآوردها دریافتیم که امکان بازسازی آن نیست چرا که بخش مهمی از زیرساخت های اثر از بین رفته و حتی چسب های زیرین آن را موریانه خورده بود.
این هنرمند تصریح کرد: پس از بررسی و کارشناسی ما پیشنهاد تخریب و اجرای اثر دیگری را به سازمان زیباسازی شهر تهران دادیم که مورد پذیرش واقع شد لذا ما شروع به تخریب و اجرای زیرسازی این کار کردیم.
آقاپور نقاشی دیواری را در تار و پود شهر تهران موثر دانست و گفت: به نظر من شهر تهران به نحوی است که نقاشی دیواری در تار و پود آن تنیده است لذا لازم است که هر چند سال یکبار آثار نوسازی شود.
او تاکید کرد: به نظر من کارهایی که قابلیت ماندگاری و ترمیم دارند، باید برای پیشگیری از تخریب، بازسازی شوند البته لازم است که برخی از آثار نیز دچار تغییر شوند تا از خستگی و کسالت شهروندان پیشگیری شود.
این هنرمند ادامه داد: لازم است که هر چند وقت یکبار کار کارشناسی در حوزه نقاشی دیواری انجام شود تا کارهای قابل توجه احیاء شوند.
آقاپور نقش نقاشی دیواری را در زندگی شهری موثر خواند و گفت: به نظر من نقاشی دیواری در بدنه فرهنگی شهر بسیار خوب توانسته عمل کند و موثر بوده است کما اینکه ما در حین اجرای کارها استقبال گسترده مردم را می بینم.
او افزود: در طرح تخریب نقاشی دیواری عروج مردم بسیار از کار استقبال کردند زیرا این طرح نزدیک به بیش از یک دهه در این منطقه حضور داشت و به نوعی باعث خستگی و کسالت مردم شده بود به همین خاطر من معتقدم که کارشناسی کردن این طرح ها باعث رویدادهای خوبی می شود.
این هنرمند تصریح کرد: طی یک ماه و نیم گذشته این طرح تخریب و زیرسازی های آن جهت اجرای یک نقاشی دیواری تازه انجام شد.
بر اساس این گزارش، نقاشی دیواری عروج واقع در واقع در منطقه 6 میدان گلها، پاسدار گمنام است.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • زیبایى هاى شمیران (ارزشهاى مکانى-عناصر هویتى)عکس: رضا شکوریسال چاپ: 1396 واژه شمیران به منطقه نسبتاً وسیعى در کوهپایه هاى توچال که در شمال محدوده تهران واقع شده است اطلاق مى شود. این کتاب قصد دارد…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه