مهدی قدیانلو؛

بازسازی نقاشی‌های دیواری برای تهران خاکستری یک نیاز است

مهدی قدیانلو هنرمند نقاش، بازسازی نقاشی‌های دیواری را برای تهران یک نیاز دانست و گفت: تهران به خاطر غلبه رنگ خاکستری به رنگ برای زنده بودن نیاز دارد به همین خاطر ترمیم کارها در جهت جلوگیری از تکراری شدن آثار برای نگاه مردم ضرورت است.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، مهدی قدیانلو، هنرمند نقاش درباره طرح بازسازی و مرمت دیوارنگاری بلوار کاوه گفت: من این اثر را نزدیک به 8 سال پیش اجرا کردم اما از آنجایی که گذر زمان سبب تخریب و از بین رفتن بخش‌هایی از این کار شده بود، امسال مجددا با تاکید سازمان زیباسازی اقدام به بازسازی و مرمت این کار کردم.
او در ادامه افزود: دیوارنگاری بلوار کاوه یک اثر مذهبی است که من سعی کردم آن را با استفاده از نمادهای موجود در کتاب های مذهبی طراحی کنم.
این هنرمند درباره نحوه اجرای این اثر اظهار کرد: با توجه به اینکه در این اثر من از فرم های پراکنده استفاده کردم، طیف رنگ آبی از تیره به سمت روشن در آن اجرا شد اما در دوره جدید رنگ کرم را امتحان کردیم که نهایتا مورد تایید قرار نگرفت و مجددا آبی به اجرا درآمد.
قدیانلو مدت زمان بازسازی این طرح را بیش از یک ماه خواند و بیان کرد: با توجه به آزمون و خطایی که برای تغییر رنگ در این اثر صورت گرفت بالغ بر یک ماه و نیم زمان صرف این کار شد.
او با اشاره به اهمیت زیباسازی شهر تهران در خصوص نقاشی دیواری و اهمیت آن گفت: تهران یک کلانشهر بزرگ است که گاها از نظر بصری بسیار شلوغ و آلوده است لذا لازم است که محدوده های مناسب نقاشی دیواری شناسایی شود تا بتواند تاثیر مثبت بر نگاه مردم داشته باشد.
این هنرمند تصریح کرد: بهره مندی از حظ بصری حق هر شهروندی است به همین خاطر لازم است که برای پیشگیری از ایجاد یک فضای خسته کننده در سطح شهر به بازسازی و تغییر فضای نقاشی دیواری شهر فکر کنیم.
قدیانلو فضای شهر تهران را خاکستری خواند و گفت: تهران به خاطر غلبه رنگ خاکستری به رنگ برای زنده بودن نیاز دارد به همین خاطر ترمیم کارها در جهت جلوگیری از تکراری شدن آثار برای نگاه مردم ضرورتی است که باید انجام شود.
او در خصوص اجرای طرح دیوارنگاری بلوار کاوه توضیح داد: این طرح از جمله نخستین کارهایی بود که با تلفیق کاشی های شکسته و نقاشی اجرا شد.
بر اساس این گزارش، این دیوارنگاری در ابتدای بلوار کاوه قبل از مجتمع سبحان قرار دارد.

بنر لینک کتابخانه

نگارخانه