فائزه بهارلو، شرکت کننده چهارمین دوسالانه دیوارنگاری شهر تهران:

نقاشی دیواری ذهن مخاطب را از فضای کنونی شهر منحرف می کند

فائزه بهارلو، شرکت کننده چهارمین دوسالانه دیوارنگاری شهر تهران با بیان اینکه طراحانی که در خصوص نقاشی دیواری کار می کنند باید برای کارهای خود همه سلیقه ها را در نظر بگیرند، گفت: این افراد باید به گونه طراحی کنند که نقاشی در مکانی که قرار می گیرد با دیگر تصاویر آن محیط هماهنگ باشد.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهرداری تهران، فائزه بهارلو با تاکید بر اینکه طرح من از تصویرسازی های گلیم و قالیچه های قشقایی بود و در این کار کمی رنگ قالیچه ها را مدرن تر کردم تا فضای شادی در نقاشیم ایجاد شود، ادامه داد: در کنار کارم اصالت هنردستی گلیم و قالیچه را هم حفظ کردم چراکه در قالیچه و گلیم های قشقایی نقاشی های و عناصر زیبای تصویری همراه با قصه و داستان طراحی شده است.
فارغ التحصیل رشته تصویرسازی گفت: استفاده از این طرح علاوه بر رنگ های شاد و همچنین محیط سنتی می‌تواند فضای شهر را تلطیف، پر شهر جنب و جوش و همچنین زنده کند.
بهارلو بااشاره به اینکه فرش های قشقایی علاوه بر کارکرد تزیینی کارکرد داستانی هم با خود به همراه دارند، افزود: به گونه ای که زمانی که تصویرهای این فرش ها بر روی دیوار نقاشی می شود با خود یک سلسله داستان هایی و حماسه هایی به همراه دارد.
به گفته این هنرمند این نقاشی ذهن مخاطب را از فضای کنونی شهر منحرف می کند و به سمت داستان های قدیمی سوق می دهد.
فارغ التحصیل رشته تصویرسازی با اشاره به تاثیر نقاشی های دیواری بر بهبود فضاهای شهری گفت: طرحم بسیار ساده است به همین منظور زمانی که مردم آن را مشاهده می کنند به راحتی می توانند به مفهوم آن دست یابند.
بهارلو با اشاره به اینکه مردم زمانی که از کنار نقاشی های دیواری عبور می کنند فرصتی برای تحلیل آن ندارند، افزود: به همین منظور زمانی که تصویر ساده باشد به راحتی می تواند مفهوم و مقصود نقاشی را به مخاطب منتقل کند.
او معتقد است نقاشی های دیواری هم می تواند مخرب و هم سازنده باشد اگر نقاشی دیواری برای مکان مناسبی انتخاب شود می تواند تاثیرگذاری خود را بر مخاطب داشته باشد. سطح فرهنگی و اقتصادی در همه سطح شهر برابر نیست به همین منظور نقاشی دیواری باید در شهر همه سلیقه ها را در بر گیرد.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • حیات شبانه تهران چالش‌هایی را پیش‌ روی مدیران شهری قرار داده است. چالش‌هایی که گاه موجب نادیده گرفتن این نیاز طبیعی ساکنان کلانشهری چون تهران می‌شود. شب‌های تهران چه جایگاهی در نگاه مدیریت شهری دارد؟…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه