خسرو خسروی در همایش علمی و پژوهشی چهارمین دوسالانه دیوارنگاری شهری تهران:

شهر تهران محتاج نقاشی های دیواری است

خسرو خسروی عضو هیات داوران آثار دو سالانه در بخش طراحی و ایده پردازی گفت: خرابی های شهر تهران در مدت زمان کوتاه از طریق بنیادهای ساختاری درست نمی شود به همین منظور هم شهر محتاج نقاشی دیواری است.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهرداری تهران خسرو خسروی در همایش علمی و پژوهشی چهارمین دوسالانه دیوارنگاری شهری تهران با اشاره به اینکه نقاشی دیواری در شهر تهران باید از کف به سمت بالا شروع شود، اظهار داشت: باید برای رسیدن به اثرگذاری دراز مدت بسیار تلاش کنیم.
او با بیان اینکه چالش های بسیار زیادی در شهر تهران وجود داشته که نقاشی دیواری مکمل آن شده است، افزود: اگرچه بارها به نقاشی دیواری حمله های زیادی شد و مورد انتقاد قرار گرفت اما سرپا و پایدار ماند چراکه همه مسئولان به این نتیجه رسیدند که در شهر تهران حتما باید نقاشی دیواری انجام شود.
عضو هیات داوران آثار دو سالانه در بخش طراحی و ایده پردازی گفت: هرچه به سمت جلو می رویم تعداد افراد در زمینه نقاشی دیوارنگاری بیشتر می شود چراکه در جامعه هنرمند و جامع بصری بزرگی داریم.
او ادامه داد: جامعه ای که در آن تحولات سریعی مانند انقلاب رخ می دهد تمایل به نقاشی دیواری در آن بسیار بالا می رود چراکه نقاشی دیواری رسانه ای برای بیان سریع مسائل اجتماعی است.
عضو هیات داوران آثار دو سالانه در بخش طراحی و ایده پردازی با بیان اینکه ضرورت ساختاری نیازمند گروه زیادی از فارغ التحصیلان رشته نقاشی دارد، تصریح کرد: همه فارغ التحصیلان باید دست به دست هم دهند تا نقاشی با سرعت در شهر به اجرا برسد.
خسروی با بیان اینکه شهری در دنیا وجود ندارد که مانند تهران به این وسعت کار در آن انجام شود، تاکید کرد: نقاشی دیواری تهران بسیار ارزشمند شده به گونه ای که بسیاری از هنرمندان توانسته اند در دنیا چهره شوند.
او با بیان اینکه نقاشی دیواری یک ضرورت است و پژوهش هایی که انجام می شود به گرد کارهایی که انجام می‌شود، نمی رسد، گفت: پروژه های بزرگ پژوهشی نداریم در حالی که پروژه های بزرگ اجتماعی در شهر اجرا می‌شود.
به گفته عضو هیات داوران آثار دو سالانه در بخش طراحی و ایده پردازی متولیان امر نقاشی دیواری و همچنین شهرداری تهران در زمینه نقاشی دیواری هزینه های زیادی انجام می دهند به همین منظور هم معتقدم باید در زمینه پژوهشی هم اقداماتی انجام شود.

بنر لینک کتابخانه

نگارخانه