از سوی سازمان زیباسازی و به مناسبت هفته تربیت بدنی:

"توپ بازی در میدان آزادی" اجرا می شود

"توپ بازی در میدان آزادی" به مناسبت هفته تربیت بدنی از سوی سازمان زیباسازی در میدان آزادی اجرا می‌شود.
 

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، این اثر هنری بخشی از پروژه "ساخت چین" است که نگار فرجیانی با همکاری نارسیس سهرابی در میدان آزادی تهران اجرا می کند.
این توپ سه رنگ بخشی از پروژه ای با عنوان "ساخت چین" است که از سال 1390 آغاز شده و در طی شش سال گذشته در نه شهر و پنج کشور مختلف به نمایش درآمده است.
نگار فرجیانی با بیان این مطالب ادامه داد:. نخستین‌بار، این توپ در شهر یزد به نمایش درآمد و پس از آن، شهر دبی در امارات متحده عربی این شیء کروی را در نمایشگاهی واقع در ساختمانی در مرکز تجاری دبی پذیرفت.
او با اشاره به اینکه هفته تربیت بدنی زمان مناسبی برای اجرای این کار در تهران بود، افزود: در طی چند سال اخیر، «ساخت چین»، با پیمودن مرزها در پس تعامل و بازی، به مفاهیمی میان‌رشته‌ای هم‌چون تعریف فضا و چگونگی مصرف آن توسط شهروند معاصر همچنین نحوه معرفی مکان و حضور ابژه در حوزه‌ عمومی می‌پردازد.
به گفته فرجیانی کار پیش از این در کشور گرجستان به نمایش در آمده است و توپ ۳ رنگ به شهرهای تفلیس و روستاوی نیز فرستاده شده است.
او با تاکید براینکه در ادامه‌ روند پروژه، این توپ سه‌رنگ، به ‌آمریکای شمالی سفر کرد، گفت: شهر تورنتو (انتاریو، کانادا)، مرکز شهر شیکاگو (ایالت ایلینوی)، سیاتل (ایالت واشنگتن)، دانشگاه شهر ارواین (ایالت کالیفرنیا)، و دانشگاه شهر یوجین (ایالت ارگان)، مقاصد بعدی این اثر هنری تعاملی در طی سال‌های گذشته بوده‌اند.
فرجیانی با تاکید براینکه در طی این مدت، «ساخت چین»، با پیمودن مرزها در پس تعامل و بازی، به مفاهیمی میان‌رشته‌ای هم‌چون تعریف فضا و چگونگی مصرف آن توسط شهروند معاصر همچنین نحوه‌ی معرفی مکان و حضور ابژه در حوزه‌ی عمومی می‌پردازد، ادامه داد: نوع نگاه، برخورد و واکنش نسبت به توپ سه رنگ تا امروز بسته به شرایط و مکان‌های نمایش داده شده، متفاوت بوده است؛ به طوری که در برخی موارد مورد توجه بوده، بعضاً به حاشیه رانده شده، و در شرایطی دیگر، در کانون توجه قرار گرفته است.

بنر لینک کتابخانه

نگارخانه