مهرنوش علی‌مددی، شرکت کننده چهارمین دوسالانه دیوارنگاری:

نقاشی دیواری تهران را ازآشفتگی های بصری خارج می کند

مهرنوش علی‌مددی، شرکت کننده چهارمین دوسالانه دیوارنگاری با بیان اینکه هنرمندان باید از نظر محتوا، تصویری بهتری را ارائه دهند چراکه در شهر تهران ساختمان ها بسیاری در هم فشرده شده که باعث آشفتگی شهری می‌شوند، گفت: برگزاری این دو سالانه می تواند شرایط بهتری را برای خروج تهران از آشفتگی های بصری فراهم کند.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهرداری تهران، مهرنوش علی‌مددی با اشاره به اینکه اثرم را بر اساس موضوع طبیعت طراحی کرده ام، افزود: برای اینکه مخاطبان ارتباط خوبی با اثرم برقرار کنند این طرح قرار است بر روی 3 دیوار نقاشی شود.
او با تاکید برانیکه بر اساس فضایی که وجود داشت تصمیم گرفتم طرح طبیعت را برای آن مکان در نظر بگیرم که هم یک عمق نمایی داشته باشد و اینکه در فضای باز چشم بیننده به این نقاشی جذب شود، ادامه داد: باید طرحی نقاشی شود که عابر پیاده بتواند از چشم انداز دور هم آن را ببیند. باید عمق میدانی به وجود بیاید که بتواند نقاشی طبیعت را به نوعی ملموس کند.
علی مددی با تاکید بر اینکه طرح جدید بر روی دیوارها با طرح های سابق بسیار متفاوت است، گفت: برخی از طرحهای سابق معماری گونه بود اما هم اکنون طرح های جدید مدرن و بر اساس نیازهای امروزی طراحی شده است.
به گفته این هنرمند طبیعت و رنگ های در نظر گرفته شده برای دیوارهای منتخب می تواند به این فضا جلا دهد و شادی را برای آن منطقه به وجود بیاورد.
علی مددی با اشاره به اینکه فعالیتی که از طرف سازمان زیباسازی انجام شده بسیار تحسین بر انگیز است چراکه این سازمان تلاش می کند که بحث گرافیک شهری را در دیوارهای شهری به وجود بیاورد، گفت: انتخاب سوژه ها حائز اهمیت است، باید به این موضوع به صورت ویژه توجه شود چرا که در بعضی مواقع یک طرح خود به تنهایی می تواند خلاقانه باشد اما در مرحله اجرا به عنوان منظر نقاشی روی دیوار تاثیر خوبی نداشته باشد.
او با تاکید براینکه یک طرح باید جلوه ای موثر در زیبایی فضای شهری ایجاد کند، ادامه داد: به همین منظور معتقدم که داوران همیشه تلاش می کنند که طرح های متفاوت تری را برای این دو سالانه انتخاب کنند.
او با تاکید بر اینکه شهر تهران به ایجاد فضاهای بصری احتیاج دارد، گفت: هنرمندان باید از نظر محتوا تصویری بهتری را ارائه کنند که رنگ در آن دخیل باشد چراکه در شهر تهران ساختمان ها بسیاری در هم فشرده شده که باعث آشفتگی شهری می شوند.

بنر لینک کتابخانه

نگارخانه