یوسفی، عضو هیات انتخاب چهارمین دوسالانه دیوارنگاری شهری تهران:

دوسالانه دیوارنگاری تهران حرکتی رو به جلوست

داور یوسفی، عضو هیات انتخاب چهارمین دوسالانه دیوارنگاری شهری تهران این رویداد را حرکتی رو به جلو خواند و گفت: من معتقدم که اقدامات امروز مکملی برای رشد آینده این عرصه است لذا من به این عرصه بسیار خوشبین هستم و معتقدم که این عرصه به سمت پیشرفت گام بر می دارد.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، داور یوسفی، درباره ویژگی های مد نظر هیات داوری برای انتخاب آثار گفت: نوآوری در کنار تکنیک یکی از مسائلی بود که در انتخاب آثار مد نظر هیات داوران و انتخاب قرار گرفت زیرا در بخش احیاء کیفیت مساله بسیار مهمی بود.
وی سطح کیفی آثار این دوره از دوسالانه را بهتر از گذشته خواند و افزود: به نظر من سطح کیفی کارها نسبت به دوره‌های قبل بهتر بود زیرا آثار نوآورانه و جدیدتر بودند در واقع بیشتر هنرمندان سعی داشتند که کارهای تازه تری را ارائه کنند که سبب شد سطح کیفی بالایی را ارائه کنند.
عضو هیات انتخاب، بخش هنری و ایده پردازی چهارمین دوسالانه دیوارنگاری شهری تهران ادامه داد: به نظر من برگزاری مداوم دوسالانه های دیوارنگاری نقش مهمی در رشد این عرصه داشته است کما اینکه شاهد بهبود سطح آثار و رفع اشکالات هنرمندان این عرصه هستیم.
به گفته او در این حوزه نگاه ها حرفه ای تر شده است زیرا ضرورت این عرصه بیشتر احساس می شود لذا معتقدم که این اقدام یک حرکت رو به جلو است.
یوسفی ضمن ابراز خرسندی از برگزاری دوسالانه دیوارنگاری تهران گفت: من معتقدم که اقدامات امروز مکملی برای رشد آینده این عرصه است لذا من به این عرصه بسیار خوشبین هستم و معتقدم که این عرصه به سمت پیشرفت گام بر می دارد.
عضو هیات انتخاب، بخش هنری و ایده پردازی چهارمین دوسالانه دیوارنگاری شهری تهران تاثیرگذاری این رویداد را بر جامعه بدیهی خواند و افزود: بدیهی است که دیوارنگاری ها بر مردم بسیار موثر هستند البته شهروندان و مردم به جنبه های بصری دقت بیشتری دارند و کمتر محتوا را مد نظر قرار می دهند لذا باید در این عرصه حظ بصری جامعه را در اولویت نخست قرار داد.
به گفته یوسفی به نظر من باید در کنار دیوارنگاری ها اقدامات دیگری را نیز برای افزایش سطح زیباسازی شهر مد نظر قرار دهیم زیرا نقاشی دیواری به تنهایی نمی تواند این بخش را پوشش دهد ضمن اینکه یقینا لازم نیست که همه دیوارها نیز نقاشی شوند.
او تاکید کرد: گاهی دیوارهای ساده نقش بهتر و جذابتری در روحیه شهروندان ایجاد می کنند لذا لازم است که برای اجرای کارها این اولویت ها را مد نظر قرار دهیم و کارهایی را ارائه کنیم که از کیفیت لازم برخوردار باشد.
عضو هیات انتخاب، بخش هنری و ایده پردازی چهارمین دوسالانه دیوارنگاری شهری تهران گفت: باید طرح هایی که در دوسالانه دیوارنگاری انتخاب می شود، ضمانت اجرایی داشته باشد تا باعث دلگرمی هنرمندان شود زیرا ما هنوز طرح هایی را داریم که بعد از انتخاب اجرا نشده است. ضمانت اجرای کار هنرمندان از جمله عواملی است که می تواند سبب ارتقاء این بخش شود.
او اجرای دوسالانه دیوارنگاری شهری را یک ضرورت در زندگی امروزی خواند و گفت: به نظر من اقدامی نظیر دوسالانه دیوارنگاری تهران حرکت بسیار خوبی است که می تواند با اعمال حساسیت بیشتر در بخش داوری، انتخاب موضوع ها و حتی تبلیغات موفقتر شود.
عضو هیات انتخاب، بخش هنری و ایده پردازی چهارمین دوسالانه دیوارنگاری شهری تهران تاکید کرد: گسترده شدن تبلیغات و دقیق شدن در بخش های مختلف این دوسالانه سبب می شود که ما شاهد حضور هنرمندان جدیدتر و تخصصی تر در این عرصه باشیم زیرا این امر به افزایش سطح کیفی کارها می انجامد.

بنر لینک کتابخانه

نگارخانه