انسیه زال آقایی، شرکت کننده چهارمین دوسالانه دیوارنگاری:

دوسالانه فرصت خوبی برای حضور هنرمندان در فضای شهری است

انسیه زال آقایی، شرکت کننده چهارمین دوسالانه دیوارنگاری با بیان اینکه دوسالانه فرصت خوبی برای حضور هنرمندان در فضای شهری است، گفت: در این دو سالانه 6 طرح ارائه کردم که یکی از آن ها در بخش یادمان شهدا و 5 مورد دیگر در بخش عمومی شهر بود.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهرداری تهران، انسیه زال‌آقایی با بیان اینکه در بخش عمومی اثرم برای نقاشی دیواری انتخاب شده است، افزود: این اثر برای یکی از مناطق قدیمی تهران در بزرگراه نواب انتخاب شده است،این محله با توجه به وضعیت اجتماعی و فرهنگی دارای یک بافت سنتی و مذهبی است.
به گفته او ساکنان این محله به انقلاب اسلامی بسیار وفادار هستند و ریشه غنی از فرهنگ و سنت دارند به گونه ای که این افراد در زمان جنگ تحمیلی حضور چشم گیری داشتند و شهدا و جانبازان زیادی هم برای دفاع مقدس فدا کرده اند.
زال آقایی بااشاره به اینکه برای این دیوار شعار "جامعه امن و ایمن، شهر تهران است" مطرح شده است، افزود: بدون تردید برگزاری این دو سالانه در پیشبرد اهداف فرهنگی در سطح شهر بسیار تاثیرگذار است.
این هنرمند با بیان اینکه با توجه به فضای معماری حاکم در منطقه نواب، امنیت جامعه را با نمادی از چتر ارائه دهم چراکه چتر می تواند امنیت را به صورت کامل نشان دهد، ادامه داد: در این نقاشی از رنگ های قرمز و سفید استفاده کردم، همچنین در این اثر از درخت های ریشه داری استفاده کردم که با چترهای ایمن در حال بالا رفتن و جدا شدن از مرزهای آسمانی هستند.
به گفته او رنگ های قرمز بنا بر ذهنیت مخاطب می تواند متفاوت باشد اما بر اساس ایده های خودم در تصویر، رنگ قرمز نشان ناامنی و خطر و رنگ سفید هم نماد امنیت و آرامش است. در این تصویر درخت ها می توانند نمادی از افراد جامعه باشند که در زیر آن چتر امنیت قرار می گیرند.

بنر لینک کتابخانه

نگارخانه