محمدعلی بنی اسدی عضو هیات داوران آثار دوسالانه:

پیام های نقاشی های دیواری باید تا همیشه در ذهن مخاطب باقی بماند

محمدعلی بنی اسدی، عضو هیات داوران آثار دوسالانه دیوارنگاری شهر تهران گفت: پیام های نقاشی های دیواری باید تا همیشه در ذهن مخاطب باقی بماند.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهرداری تهران، محمدعلی بنی اسدی با اشاره به معیارهای انتخاب آثار این دوسالانه، ادامه داد: طبیعتا وقتی داوریی آثار هنرمندی را انتخاب می کند سعی دارد ویژگی جدیدی برای کارهای هنری تعریف کند.
او با بیان اینکه هر مجموعه ای که فراخوانی می دهد در ابتدا فرضیه ای را در ذهن خود به وجود می آورد، افزود: آثار هنرمندان دو سالانه دیوارنگاری مانند آثار دیگر گالری ها نیست که مردم بتوانند ساعت ها به آن تصویر نگاه کنند.
عضو هیات داوران آثار دوسالانه دیوارنگاری با اشاره به اینکه معمولا بیشتر شهروندان در حال عبور از خیابان یا یک پل می توانند نقاشی دیواری را مشاهده کنند چراکه نگران پیش رو هستند، گفت: اگر تصاویر از یک چشم انداز دور هم قابل مشاهده باشد، می تواند شرایط بهتری را برای درک مخاطب ایجاد کند.
او با بیان اینکه در بسیاری از عرشه پل ها که تصاویر بر روی آن ها نصب می شود، نقاشی ها قابل دیدن نیستد، گفت: عده ای معتقدند که بر روی دیوارهای شهر تهران باید تصویری نقاشی شود که عیب معماری و یا عیب خود دیورا را بپوشاند و یک منظره زیبا ایجاد کند.
عضو هیات داوران آثار دوسالانه دیوارنگاری با تاکید بر اینکه نقاشی های دیواری باید حامل یک پیام تاثیرگذار و مهم به مخاطب باشند، افزود: معتقدم این پیام باید تا همیشه در ذهن مخاطب باقی بماند.
بنی اسدی با اشاره به اینکه پیام ها از منظر هنرهای شهری و تجسمی باید مهم باشد، تاکید کرد: کسانی که ایده و اثری ارائه می دهند باید به گونه ای فعالیت کنند که داوران بتوانند در خصوص آن آثار یک تصمیم درست بگیرند.
به گفته او در بسیاری از آثارهای ارائه شده حس نو جویی وجود دارد و باعث تکامل می شود به همین منظور معتقدم که اثرها نسبت به گذشته رشد داشته است.
عضو هیات داوران آثار دوسالانه دیوارنگاری با اشاره به اینکه با این تصاویر یک ریتم خوبی بر روی دیوار به وجود می‌آید، گفت: به همین منظور باید اقدامی انجام دهیم که با این کارها نگرانی برای کارهای تبلیغاتی به وجود نیاید.
بنی اسدی با بیان اینکه تصاویر نباید به شلوغی یک منطقه اضافه کند، تاکید کرد: دیوار باید با مردم یک خط ارتباطی به وجود بیاورد که حس تبلیغ نداشته باشد.
به گفته او در شهر تهران تصاویر مخرب مانند کابل، سیم برق، ناودان ها و غیره وجود دارد که چهره شهر را زشت کرده اند به همین منظور امیدوارم که با نقاشی های دیواری کمی از این آشفتگی ها کاسته شود.
عضو هیات داوران آثار دوسالانه در بخش طراحی و ایده پردازی دیوارنگاری شهر تهران با بیان اینکه از زمان انقلاب به بعد نقاشی دیواری در شهر تهران معنا و مفهوم خاصی پیدا کرده است، افزود: امیدارم ارگان های متولی به یکدیگر کمک کنند که یک فضای آرم در سطح شهر به وجود بیاید.

بنر لینک کتابخانه

نگارخانه