هدایت الله علیپور، شرکت‌کننده کارگاه طراحی گرافیک، تصویرسازی و عکاسی با محوریت حماسه عاشورا:

عاشورا یک فرهنگ است نه یک حادثه

هدایت الله علیپور، شرکت کننده کارگاه طراحی گرافیک، تصویرسازی و عکاسی با محوریت حماسه عاشورا گفت: موضوع عاشورا و امروز مصداق یک عبارت خیلی مهم بود که به آن پرداختم چراکه می خواستم نشان دهم که عاشورا یک فرهنگ است نه یک حادثه به همین منظور تصویرم را در این خصوص طراحی کردم.
 

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان زیباسازی شهرداری تهران هدایت الله علیپور با اشاره به اینکه بدون شک برگزاری چنین کمپینی می تواند مهم و اثر گذار باشد، ادامه داد: در این کارگاه در شهر کربلا 4 کار به اساتید تحویل دادم که همه تصویرهای طراحی شده در خصوص عاشورا بود.
او با بیان اینکه یک کارم در خصوص کلمه هرمله بود که بخش اول آن هر هم خوانده می شد، در این تصویر بخش های هر مله از بین رفته بود و "هر" باقی مانده بود، افزود: در این تصویر به دنبال آن بودم که نشان دهم که تنها آزادگیست که در تاریخ ماندگار می شود.
علیپور با تاکید براینکه من سعی داشتم که از مفاهیم حماسه عاشورا موضوعی که به درد امروز می خورد را به طراحی کنم اگرچه نمی دانم در این زمینه به چه اندازه موفق شده ام، گفت: سازمان زیباسازی شهرداری تهران از سال های گذشته تاکنون در خصوص راه اندازی این کمپین ها بسیار موفق عمل کرده است.
به گفته این هنرمند اگر سازمان زیباسازی به موضوعاتی که مورد دغدغه مردم باشد بپردازد بسیار برای فرهنگ سازی مهم است،همانگونه که کمپین سلامت توانست فرهنگ سازی کند بدون شک کمپین های دیگر هم می تواند روی مردم تاثیرگذار باشد.
او با تاکید براینکه اگر پیام های سازمان زیباسازی از شعار زدگی به دور باشد و به مسائل روز مردم بپردازد بسیار مفید است و انعکاس آن را در جامعه قابل مشاهده خواهد بود، گفت: کمپین هایی که با شعار زدگی همراه نبوده بسیار بر روی مردم تاثیرگذار بوده و سازمان زیباسازی در این خصوص موفق عمل کرده است.

بنر لینک کتابخانه

نگارخانه