مرتضی فرحناک، شرکت کننده کارگاه طراحی گرافیک، تصویرسازی و عکاسی با محوریت حماسه عاشورا:

عاشورا به ما درس آزادگی می دهد

مرتضی فرحناک، شرکت کننده کارگاه طراحی گرافیک، تصویرسازی و عکاسی با محوریت حماسه عاشورا با تاکید براینکه عاشورا به ما درس زندگی می دهد، گفت: به همین منظور تلاش کردیم که در تصاویر خود این موضوع را به گونه ای نشان دهیم که برای مردم قابل درک باشد.
 

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان زیباسازی شهرداری تهران مرتضی فرحناک با اشاره به اینکه در شهر کربلا یک کار برای سازمان زیباسازی در خصوص حماسه عاشورا و یک کار هم برای سازمان عتبات عالیات طراحی کردم، افزود: در یکی از کارهایم که با شعار "عاشورا درس آزادگی" همراه بود یک شمع طراحی کردم که شعله آن که در حال سوختن و تبدیل به بال کبوتر شدن است، در این تصویر شمع به عنوان نمادی از غم طراحی شده چراکه شمع همیشه یکی از نمادهای عاشورا بوده است.
او با بیان اینکه در شب دهم ماه محرم همیشه مردم به عنوان نماد عاشورا شمع روشن می کنند چراکه شمع علاوه بر نماد سوختن به معنای روشنایی دادن هم تعبیر می شود، ادامه داد: مفهومی که قرار است از شمع به مخاطب داده شود را با یک بال ترکیب کردم تا نشان دهم که شمع با سوختن فدا می شود اما به ما درس آزادگی می دهد.
او با اشاره به اقدامات سازمان زیباسازی برای برگزاری کمپین عاشورا گفت: برگزاری کارگاه هایی مانند حماسه عاشورا خوب است. بدون تردید خروجی خوبی از این کارگاه ها خارج می شود و می تواند برای افزایش فرهنگ سازی هم مناسب باشد.
به گفته فرحناک اگر این کمپین ها برگزار نشود شهرداری تهران مجبور است هزینه های بیشتری برای افزایش فرهنگ سازی بپردازد اگرچه در بسیاری از مواقع به خروجی خوبی هم دست پیدا نمی کند.

بنر لینک کتابخانه

نگارخانه