چاپ کردن این صفحه
سمانه‌السادات رفائی‌مهاجر، شرکت کننده کارگاه طراحی گرافیک، تصویرسازی و عکاسی با محوریت حماسه عاشورا:

دنیا پر است از نشانه های هدایت

سمانه‌السادات رفائی‌مهاجر، شرکت کننده کارگاه طراحی گرافیک، تصویرسازی و عکاسی با محوریت حماسه عاشورا بااشاره به کارهایی که در این کمپین ارائه کرده است، گفت: یک کارم برگرفته از سوره نوح مبنی بر اینکه "دنیا پر است از نشانه های هدایت"بود.
 

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان زیباسازی شهرداری تهران سمانه السادات رفائی مهاجر با تاکید براینکه بدون تردید برگزاری چنین کمپینی می تواند تاثیر خوبی بر روی مردم داشته باشد، افزود: به همراه دوستم در این کمپین 8 ایده ارائه دادیم.
او با بیان اینکه یکی از کارهایی که بیشتر با موضوع حماسه عاشورا مرتبط بود را انتخاب و آن را به تصویر کشیدم، ادامه داد: کارم در خصوص کلام امام حسین (ع) و جمله "دل مردم با امام حسین (ع) بود اما شمشیرهایشان بر علیه او "طراحی شد،در این کار تصویری سربازانی که آن دوران زره و کلاه خود پوشیده بودند را کنار هم قرار دادم و به صورت تک رنگ و مشکی در پس زمینه قرمز نشان دادم تا گروه مردم متوجه شوند که این ها جزو گروه یزید هستند، جای قلبشان هم خنجر گذاشتم.
به گفته رفائی مهاجر ایده های دیگر هم یکی کار 72 حرفی بود که به من حرف "و" افتاد با توجه به حروف "بازین چه شورش است که در خلق عالم است"و من حرف "و" را با توجه به نقاشی های نگارگری های قدیمی سلطان محمد طراحی کردم به گونه ای که یک آتش را دور سر این کلمه قرار دادم اگرچه این آتش به معنای هاله مقدس دوره سر در آن زمان است.
او با اشاره به اینکه از کمپین شهر سالم در این پروژه ها حضور داشتم به همین منظور این کمپین را خیلی موثر می دانم، گفت: اقدام این سازمان را برای افزایش و ارتقای فرهنگ سازی و آموزش مهم می دانم چراکه با برگزاری این کمپین ها مردم هر روز بیشتر با وظایف خود آشنا می شوند.
این هنرمند ادامه داد: با اقدامات سازمان زیباسازی مردم هر روز بیشتر با هنر آشنا شدند به همین منظور معتقدم این کارها روند خوبی داشته به گونه ای که آثار آن در شهرهای مختلف هم دیده می شود.
فارغ التحصیل رشته گرافیک با بیان اینکه برگزاری این کمیپن ها باعث یک پارچگی در کل شهر می شود، گفت: مردم نسبت به گذشته دقیق تر شده اند به گونه ای که منتظر می‌مانند تا ببینند در هر زمانی چه کاری اکران می‌شود.
به گفته رفائی مهاجر طرح هایی که برای موضوع ها زده می شود باید برای مخاطب ها قابل درک و فهم باشد چراکه این امر باعث رشد و آگاهی آنها می شود. همه مردم با توجه به پیامی که سازمان می خواهد به آنها بدهد با آن ارتباط برقرار می کنند.