سفیر ایران در ایروان در مراسم رونمایی از سردیس شهید فهمیده:

ساخت تندیس این شهید توسط سازمان زیباسازی ارزشمند است

همزمان با آغاز سال تحصیلی 97-96 سردیس شهید حسین فهمیده در شهر ایروان رونمایی شد.
 

 به گزارش روابط عمومی واموربین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، در مراسمی از سردیس شهید فهمیده با حضور سیدکاظم سجادی سفیر ایران در ایروان، داویت ساهاکیان معاون وزیر علوم و آموزش ارمنستان، دکتر کیهان محمدخانی، قائم مقام مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران، مدیران، آموزگاران و دانش آموزان مجتمع آموزشی شهید فهمیده جمهوری اسلامی ایران در این شهر رونمایی شد.

سیدکاظم سجادی، سفیر ایران در ایروان گفت: همکاری سازمان زیباسازی شهرداری تهران را برای ساخت تندیس ارزشمند است.

او پس از رونمایی از سردیس شهید فهمیده با تسلیت گویی ایام سوگواری محرم، ادامه داد: آموزه های ایثارگری حضرت امام حسین (ع) و تأسی حضرت امام خمینی (ره) به آموخته های آن امام همام، سبب شد، ملت ایران در مقابل ظلم و فشار سردمداران ظالم از قبیل جنگ تحمیلی و تحریم های اقتصادی ایستادگی کنند و پیروز شوند.

او با اشاره به ایثار و فداکاری شهید فهمیده و تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی که این شهید بزرگوار را اسوه و الگوی گرانبهایی برای تمامی دانش آموزان دانسته اند، افزود: یادگیری و آموزش همراه افزایش ایمان و باورهای دینی، فرزندان میهن اسلامی را در مقابل همه بلایا مصون و محفوظ خواهد کرد.

سجادی از دانش آموزان خواست از تمامی مراحل کوتاه حیات شهید فهمیده به عنوان الگویی ارزنده در همه دوران زندگی خود استفاده و بهره برداری کنند.

ساهاکیان معاون وزیر علوم و آموزش ارمنستان درادامه این مراسم بر اهمیت آموزش و تربیت انسان ها از سنین اولیه کودکی تاکید کرد و گفت: دانش آموزان باید حس میهن پرستی وعشق به وطن را از خردسالی آموزش ببینند و همواره در دفاع از سرزمین خود کوشا باشند.

خانم مارینه هوانسیان مدیر مدرسه شماره 200 ایروان نیز با اعلام اینکه این مرکز تنها مدرسه پایتخت ارمنستان دارای تدریس زبان فارسی است، رویکردهای آموزش و پرورش را لازم و ملزوم هم دانست.

بنر لینک کتابخانه

نگارخانه