ثارالله فرخ، شرکت کننده کارگاه طراحی گرافیک،تصویرسازی و عکاسی با محوریت حماسه عاشورا:

با طرح خواستم بگویم تکبر بت بزرگ زندگی است

ثارالله فرخ، شرکت کننده کارگاه طراحی گرافیک،تصویرسازی و عکاسی با محوریت حماسه عاشورا با تاکید براینکه تکبر بت بزرگ زندگی است، گفت: با همین نگاه کارم را با شعار بت بزرگ را بشکن به سرانجام رساندم تا پیام آن قابل درک باشد.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، ثارالله فرخ فارغ التحصیل رشته گرافیک با اشاره به برگزاری کمپین عاشورا در شهر تهران ادامه داد: در این کارگاه روی دو موضوع کار کردم که یکی از آنها ایستادگی در برابر ظلم و دیگری هم شکستن بت بزرگ بود.
او با بیان اینکه تکبر بت بزرگ زندگی است به همین منظور کار دومم را با شعار بت بزرگ را بشکن به سرانجام رساندم، افزود: در این تصویر کلمه ی خود که شبیه به بت بود و افراد آن را می پرستند را نمایش دادم.
فرخ با اشاره به کاری که در خصوص ایستادگی در برابر ظلم انجام داده بود، گفت: در این تصویری نشان دادم که حرف خواهی هم هزینه هایی دارد به همین منظور باید در ظلم ایستادگی کرد.
به گفته این هنرمند کسی که پیرو امام حسین(ع) است باید در راه امام حسین(ع) بماند به همین منظور در تصویری که طراحی کردم بیرق حضرت عباس(ع) و امام حسین(ع) را از زاویه پایین نشان دادم به گونه ای که میله و چوب پرچم تیر خورده اما همچنان در اهتزاز است.
فرخ بااشاره به اینکه در این تصویر شکلی از کسی به سمت شما تیر می اندازد را نشان داده ام اگرچه تصویرم استعاره به اتفاق های روزگار ما که در حال رخ دادن است، دارد، گفت: ایده من با شعار هیهات که از پای بیافتی همراه بوده و سعی کردم که فضای حماسی را در این کار به نمایش بگذارم.
او با تاکیدبراینکه به منظور اینکه بتوانم پیام های اخلاقی خوبی را در این کار به نمایش بگذارم کمی فضا را محرمی تر از دیگران کردم، افزود: اقدامات سازمان زیباسازی شهر تهران در راستای برگزاری کمپین عاشورا خوب بود، مسئولان برای سفر کربلا زحمات زیادی کشیدند و باعث شدند که سفر آرامی برای هنرمندان رقم بخورد و همه دوستان به خوبی ایده های خود را اجرایی کنند.

بنر لینک کتابخانه

نگارخانه