امیرحسین کمالی، شرکت کننده کارگاه طراحی گرافیک،تصویرسازی و عکاسی با محوریت حماسه عاشورا:

ارزش طراحی حماسه عاشورا با پول قابل مقایسه نیست

امیرحسین کمالی، عکاس شرکت کننده در کارگاه طراحی گرافیک، تصویرسازی و عکاسی با موضوع حماسه عاشورا گفت: بدون شک نمی توان ارزش آثاری مانند طراحی حماسه عاشورا و قیام امام حسین(ع) را با پول ارزیابی کرد.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، امیرحسین کمالی با اشاره به برگزاری کمپین عاشورا، ادامه داد: بدون شک برگزاری چنین کارگاهی در شهر کربلا بسیار ایده خوبی بود.
او با بیان اینکه در شهر کربلا عکس هایی با موضوع حماسه عاشورا و امام حسین (ع) گرفتم و برای قضاوت و داوری به استادان تحویل دادم، افزود: همچنین در این کارگاه یک پوستر از 72 حروفی که هر کسی یک حروف به وی تعلق می گرفت را طراحی کردم.
او با اشاره به اقدامات سازمان زیباسازی برای برگزاری و اکران کمپین عاشورا تصریح کرد: اقدامات انجام شده بسیار عالی بود؛ در این سفر هنرمندان جدا از همه تجهیزاتی که خود تهیه کرده بودند اما به صورت گروهی در این کارگاه کنار هم گرد آمدند و به ایده پردازی مشغول شدند.
او با بیان اینکه تولید این همه آثار در چند روز کار بسیار سختی است، تاکید کرد: انگیزه دوستان برای رفتن به یک سفر معنوی نسبت به دیگر کمپین ها بالا رفته بود، دوستان با همه توان خود برای خلق آثار تلاش می کردند.
به گفته او اگرچه در این سفر مانند کارمندها از صبح تا عصر پشت یک سیستم کار انجام میدادیم اما بسیار سفر خوبی بود به گونه ای که نواقص آن هم خیلی به چشم نمی آمد.
کمالی با اشاره به خروجی کمپین عاشورا و تاثیر آن بر روی مردم گفت: قطعا این کمپین تاثیرات خوبی بر روی مردم خواهد داشت. اساتید به هنرمندان ایده می دادند به همین منظور آنها توانستند با راهنمایی اساتید آثار خوبی خلق کنند.
کمالی ادامه داد: کارهای گروهی همیشه اثرگذاری بیشتری نسبت به کارهای انفرادی دارد به گونه ای که اگر یک هنرمند می خواست اثری خلق کند به یک سال زمان نیاز داشت اما با این کار گروهی آنها در یک هفته کار را به سرانجام رساندند.
او افزود: امیدوارم این کارگاه ها هر سال ادامه داشته باشد و اساتید هم هر سال داوری مناسب تری داشته باشند تا این پروژه ها با کیفیت بهتری اجرا شود.

تبلیغات فرهنگی

بنر لینک کتابخانه

نگارخانه