داریوش مختاری، هنرمند مجسمه ساز:

اثر حجمی "ریزش" به دنبال ارائه مفهومی از حروف است

داریوش مختاری، هنرمند مجسمه ساز از اکران کار خود در فضای باغ کتاب خبر داد و گفت: جنس این کار از فلز بوده و برای اینکه بتواند در طبیعت اطراف خود به خوبی دیده شود، رنگ قرمز را برای کار انتخاب کردم.
 

به گزارش روابط عمومی واموربین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، مختاری با اشاره به اینکه ریزش به دنبال ارائه مفهومی از حروف است که کلمات را میسازند، ادامه داد: جانمایی این کار در باغ کتاب با مفهوم این اثر هماهنگی دارد.
او با بیان اینکه این کار در ارتفاع 6 متر و سه قطعه ساخته شده است، افزود: قطعات کار به فاصله یک متر از یکدیگر قرار گرفته اند و ابعاد هر بخش 5/1 در 6 متر است.
مختاری درمورد سایر کارهایی که در سطح شهر به اکران در آمده است، گفت: اثر حجمی یادمانی با موضوع معلولین در بوستان ملت و اثر حجمی کلمه علی(ع) که در اتوبان امام علی(ع) تقاطع اتوبان بابایی اکران شده است از دیگر کارهایی است انجام داده ام.

معرفی کتاب

  • نام کتاب:برگ­های پژوهش2 (اسناد و آراء نشست­های پژوهشی هنر-نگارخانه برگ1389 نویسنده:محمدحسن حامدی ناشر:نشر پیکره تهیه شده در: معاونت برنامه­ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران- مدیریت مطالعات و آموزش-واحد آموزش شمارگان: 1500 جلد قیمت:60.000 ریال…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

بنر لینک کتابخانه

نگارخانه