هنرمندان سینمایی از اکران پوستر 70 فیلم بر روی بیلبوردهای شهری می گویند (2)


هنرمندان سینمایی از اکران پوستر 70 فیلم بر روی بیلبوردهای شهری می گویند (2)

با اکران پوستر 70 فیلم بر روی بیلبورهای شهری هنرمندان از این رویداد هنری می گویند.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران،مسعود کیمیایی، کارگردان در این مورد گفت: درود به سازمان زیباسازی شهر تهران که این کار فوق العاده را به خوبی انجام داده است.

او با اشاره به اینکه در سالهای گذشته این اقدام برای تابلوهای نقاشی و با عنوان نگارخانه ای به وسعت یک شهر انجام شد، ادامه داد: با آن اتفاق شهر با هنر نقاشی ایران و جهان آشنا شد و حالا زیباسازی این کار فوق العاده را انجام داده و بیلبوردهای شهری به پوسترهایی سینمایی پیدا کرده، تلاشی برای ورود سینما به زندگی مردم.

به گفته این کارگردان سینما اینکه وقتی از شهروندان از پیاده روها عبور میکنند با دیدن یک پوستر نوستالژیک یک فیلم بر روی بیلبورد شهری به یاد سینما می افتند قابل تقدیر و تحسین است.

در ادامه کوروش تهامی، بازیگر سینما و تلویزیون نیز این اتفاق را برای تهران هیجان انگیز و غافلگیرکننده دانست و گفت: این اتفاق برای اولین بار است که در پایتخت می افتد، با توجه به این نکته که سینما آدم تربیت می کند، فکرمیکنم که اگر اجازه بدهیم تعداد این پوسترها بیشتر شود اتفاق خوبی خواهد افتاد، مردم به موضوع سینما مشتاق شده و چهره شهر هم زیباتر می شود.

سام نوری، بازیگر سینما و تلویزیون با تبریک روز ملی سینما گفت: کار زیبای سازمان زیباسازی در اختصاص بیلبوردهای شهری به پوسترهای سینمایی قابل تقدیر و تحسین است.

او با اشاره به اینکه این روزها میتوان در زمان عبور از شهر پوستر فیلمهایی که در  گذشته دیده ایم را در ابعاد بزرگ تماشا کنیم، افزود: امیدوارم این اتفاق تداوم داشته باشد و در آینده تعداد بیشتری از پوستر فیلمها در سطح شهر برای شهروندان به نمایش در بیاید.

به گفته این بازیگر فیلم های خوبی در این چندسال ساخته شده است که اگر تمام بیلبوردها را نیز به آن اختصاص دهیم کم است.

ستاره اسکندری، یکی دیگر از بازیگران تلویزیون و سینما نیز با بیان اینکه اکران پوستر فیلمها تاریخ سینما را به ما یادآوری می کند، گفت: این پوسترها یادآور تاریخ سینمایی است که پر از اندیشه و تفکر بود، امیدوارم مردم با دیدن این پوسترها این تاریخ را به یاد بیاورند و باز هم این سینما را از سینماگران طلب کنند.

محمد علی ابطحی نیز معتقد است پوستر فیلم های سینمایی بر روی دیوارها و بیلبوردهای شهری حرکت نمادین بسیار زیبایی است.

به گفته او اگر قرار باشد زیباسازی در سطح شهر اتفاق بیفتد باید بر اساس اتفاق های فرهنگی و هنری صورت گیرد و سینما هم اوج مسائل فرهنگی وهنری است.

ابطحی با بیان اینکه تلاش برای زیبا شدن شهر با تکیه برهنر سینما و پوسترهای سینمایی بهترین نوع زیباسازی است، گفت: من از این اقدام مدیریت شهری تشکر میکنم و امیدوارم مردم قدر این اتفاق را بدانند.

او با اشاره به اینکه مردم باید با فرهنگ و هنر و سینما بیشتر آشنا شوند، افزود: سینما نماینده خوبی از تاریخ و شخصیت مردم ایران در تمام دنیا به نمایش گذاشته است.

او در پایان ابراز امیدواری کرد نمادهای هنری در تهران و سایر شهرها که نشان دهنده تاریخ و فرهنگ ایران است همیشه زنده و سرپا بمانند.

معرفی کتاب

معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آینه رسانه ها

آینه رسانه ها

نگارخانه