هنرمندان سینمایی از اکران پوستر 70 فیلم بر روی بیلبوردهای شهری می گویند (1)


با اکران پوستر 70 فیلم بر روی بیلبورهای شهری هنرمندان از این رویداد هنری می گویند.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران،  عباس رافعی، کارگردان سینما با بیان اینکه اقدام سازمان زیباسازی در روز ملی سینما اقدام زیبا و تحسین برانگیزی است که همه را شگفت زده کرده است، گفت: این شگفتی و ذوق و هیجان از این اتفاق در بین دوستداران سینما و سینماگران به مراتب بیشتر است.

او با اشاره به حس نوستالژیکی که اکران این پوسترها در سطح شهر ایجاد کرده است ، ادامه داد: حس نوستالژیکی که پوسترهای 30 سال اخیر فیلم های برتر که در جای جای پایتخت اکران شده اند، یک جریان سیال ذهن برای ما به وجود آورد و شهروندان و سینماگران را به دهه 60، 70 و 80 برده است.

به گفته او امیدوارم این اقدام سازمان زیباسازی شهر تهران تنهای به یک روز منتهی نشود و  تکرار این کار در طول سال تهرانی را با فیلم هایی که با آن زندگی کرده اند، همراه کنیم.

در ادامه مهرداد فرید، کارگردان سینما گفت: باید به این حرکت سازمان زیباسازی شهر تهران آفرین گفت، امیدوارم این حرکت فرهنگی در طی سال هم ادامه پیدا کرده و فقط مختص روز ملی سینما نباشد.

سامان سالور، یکی دیگر از کارگردانان سینمای ایران نیز معتقد است: کاری که سازمان زیباسازی مبنی بر استفاده از پوسترهای سینمایی بر روی بیلبوردها انجام داده، بسیار جذاب و زیباست.

او با اشاره به اینکه این کار همانند کاری که با عنوان نگارخانه ای به وسعت یک شهر برای تابلوهای نقاشی انجام شد، قابل تقدیر است، ادامه داد: همانطور که با نگارخانه ای به وسعت یک شهر تهران به نمایشگاه جذابی از آثار هنری تبدیل شده بود اکران پوستر فیلم های سینمایی نیز توانسته نظر شهروندان را به موضوع سینما جلب کند.

او ابراز امیدواری کرد که این اتفاق منوط به روز ملی سینما نبوده و در طول سال ادامه داشته باشد و گفت:  سینماگران، هنرمندان و هرفردی که نگاه زیبا و هنرمندی به زندگی شهری و حقوق شهروندی دارد از این موضوع خوشحال می شود.

به گفته سالور این اکران تهران را به یک سینمای سیار تبدیل کرده است. به امید روزی که بتوان سینماهای بزرگی داشته باشم و مانند سایر ممالک مترقی سینما را وارد زندگی شهروندان کنیم.

امید زندگانی، بازیگر سینما و تلویزیون نیز معتقد است پوسترهایی که در سطح شهر دیده می شود مبلغ سینما است که امیدوارم تعداد بیشتری از بیلبوردهای شهری به این موضوع اختصاص پیدا کند.

به گفته او این اقدام مدیریت شهری قابل تقدیر است که امیدوارم یک اقدام فصلی نبوده و با تمام شدن روز ملی سینما به فراموشی سپرده نشود و از بازیگران و هنرمندان سینما برای کمک به این موضوع نهایت استفاده صورت گیرد.

امین حیایی، بازیگر نیز از شهروندان خواست تا به این پوسترها اهمیت بدهند و گفت: امیدوارم تعداد این بیلبوردهای شهری از سوی سازمان زیباسازی برای این کار بییشتر شود تا موضوع سینما به زندگی شهروندان وارد شده و هنر هفتم بیشتر به چشم بیاید.

معرفی کتاب

معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آینه رسانه ها

آینه رسانه ها

نگارخانه