رینه ای، هنرمند عرصه خوشنویسی:

موزه خوشنویسی نگاه هنرمندان این عرصه را خوشبینانه تر می کند

هنرمند عرصه خوشنویسی، ساخت موزه این هنر را یک اتفاق مثبت خواند و گفت: : جدی گرفتن حوزه خوشنویسی و ایجاد یک فضا برای موزه این هنر، باعث می‌شود که دیدگاه خوشبینانه تری در هنرمندان این عرصه ایجاد شود.
 

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان زیباسازی شهرتهران، رضا رینه‌ای، هنرمند خوشنویس مرمت خانه فولادوند در راستای تبدیل به موزه خوشنویسی را مایه خرسندی خواند و در این باره گفت: اصولا هر حرکتی که در بخش‌های فرهنگی و هنری رخ می‌دهد، از نظر من در این زمان یک اتفاق مثبت است.
وی افزود: به نظر من ایجاد موزه خوشنویسی دارای چند وجه مختلف است و میراث داری یکی از مهمترین وجوه آن به شمار می‌رود اما در وهله دوم مکان موزه ‌است که قطعا می‌تواند به محلی برای دیدار هنرمندان این حوزه با آثار برجسته تاریخی و یکدیگر تبدیل شود.
این هنرمند تصریح کرد: جدی گرفتن حوزه خوشنویسی و ایجاد یک فضا برای موزه این هنر، باعث می‌شود که دیدگاه خوشبینانه‌تری در هنرمندان این عرصه ایجاد شود ضمن اینکه قطعا یک موزه ارزشمند به بخش‌های فرهنگی کشور افزوده می‌شود.
رینه‌ای، خوشنویسی را دارای پیوندی عمیق با ادبیات ایران خواند و گفت: خوشنویسی حوزه عظیمی است که به ادبیات این آب و خاک تعلق دارد و به جرات می‌توان گفت که این هنر یکی از شاخصه‌های فرهنگی ما به شمار می‌رود.
وی تخصیص موزه به هنر خوشنویسی را عامل مهمی در رشد اقتصاد این هنر دانست و گفت: تخصیص فضای موزه به این هنر می‌تواند سبب شود که مجموعه‌داران بیشتری به این بخش توجه کنند و بخش خصوصی بیشتر برای سرمایه‌گذاری در این عرصه ترغیب شود لذا من فکر می‌کنم که اقدام درست در این عرصه می‌تواند به رشد اقتصاد این هنر و وارد شدن هنرمندان جوان بیشتری به رشته خوشنویسی منجر شود.
این هنرمند انتخاب خانه فولادوند برای موزه خوشنویسی را مناسب دانست و بیان کرد: به نظر من تخصیص یک فضای تاریخی برای هنر خوشنویسی که ریشه عمیق تاریخی دارد باعث می‌شود که یک نوستالوژی و همخوانی ماهیتی در اصل داستان ایجاد شود که البته جذاب است.
رینه‌ای ادامه داد: البته اگر بخواهیم در بحث فروش آثار نیز وارد شویم باید به ابعاد مدرن کار برای جذب کلکسیونرها نیز توجه داشته‌باشیم اما از آنجایی که این فضا صرفا یک موزه است، می‌توان گفت که فضای تاریخی برای آن مناسب است.
وی اضافه کرد: آرزوی موفقیت و سربلندی برای تمام کسانی که در راه‌اندازی این موزه فعال هستند دارم و امیدوارم که هر ماهه شاهد یک اتفاق مهم فرهنگی در کشورمان باشیم تا بتوانیم ویترین فرهنگی و هنری ایران را روز به روز غنی‌تر کنیم.

معرفی کتاب

  • همایش بازنمایی فضاهای شهری در هنر و ادبیات مجموعه مقالات به کوشش: معاونت برنامه ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران سال چاپ: 1392   امروزه فضای شهری به عنوان فضایی واسط میان دنیای درون و بیرون افراد نقشی عمده در روزمرگی های شهروندان دارد. بی شک شناخت کاربردهای این فضا در حوزه های متفاوت و بهره گیری از نظریه های روز دنیا ، کارشناسان و متخصصان شهری را در ارتقاء و بهینه سازی سطح زندگی شهروندان یاری خواهد کرد. کتـاب بازنمـایی فضاهـای شهری در هنر وادبیات با نگاهی کاربردی و بینارشته ای به مطالعات شهری، تلاشی است برای استمرار چنین دیدگاه مدبرانه وتوجه به پالایش شهر وفضاهای شهری در مدیریت شهری که می کوشد با بررسی و موضوعات مبتلا در جهـان و به خدمـت گرفتـن رویکـردهای پیشنهادی دیگران، شهر را به جایگاهی که شایسته برای زیستن شهروندان باشد، تبدیل نماید.    

آینه رسانه ها

آینه رسانه ها

نگارخانه