محمد صادق احدپور، هنرمند خوشنویس:

امیدوارم موزه خوشنویسی خانه فولادوند با روند متفاوتی وارد عرصه شود

هنرمند خوشنویس گفت: امیدوارم که این موزه در راستای اجرایی کردن برنامههایی متفاوت وارد عرصه شود و ما شاهد حمایت‌های تازه ای از هنرمندان معاصر حوزه خوشنویسی و اساتید این رشته باشیم.
 

به گزارش روابط عمومی واموربین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، محمدصادق احدپور، هنرمند خوشنویس، در خصوص اختصاص یافتن خانه فولادوند به موزه خوشنویسی ایران گفت: من معتقدم چیزی که امروز بیش از همه می‌تواند به هنر خوشنویسی کمک‌کند، دریافتن هنرمندان معاصر این عرصه است چرا که قطعا روند این هنر در این دوره قابلیت تغییر و ارتقاء خواهد‌داشت لذا چنانچه این مجموعه فرهنگی بتواند چنین روندی را دنبال کند، قابل قبول است.
وی افزود: به طور حتم آنچه که در گذشته رخ داده، قابلیت تغییر را ندارد البته همه می‌دانیم که توجه به آثار و ارزش‌های قدیمی نیز در این هنر جایگاه ویژه ای دارد و میتواند مفید باشد.
این هنرمند ادامه داد: ما در ایران موزه‌های بسیاری نظیر: سعدآباد، ملک، رضا عباسی، ایران باستان و ... در بخش‌هایی به خوشنویسی پرداخته‌اند و این مساله از گذشته فعال بوده‌است لذا باید در این موزه جدید روند مفیدتری را به دور از تکرار کارهای گذشته دنبال کنیم و صرفا به دنبال روندی که همواره در دیگر موزه ها دنبال شده، نباشیم.
احدپور تصریح کرد: باید در این موزه به دنبال راهکارهایی باشیم تا به واسطه آن اشتیاق هنرمندان برای حضور در این عرصه هنری افزایش یابد.
وی افزود: ما در دوره معاصر استقبال خوبی از هنر خوشنویسی داشته‌ایم و این امر سبب شد که هنرمندان این رشته رشد خوبی داشته‌باشند اما متاسفانه برنامه‌ریزی‌های انجام شده در این عرصه خوب نبود به نحوی که باعث شد هنرمندان جوانتر در این حوزه به حال خود رها شوند و حتی هنرمندان ممتاز نیز کمتر دیده شوند.
این هنرمند، تاسیس موزه خوشنویسی را در صورت برنامه‌ریزی متفاوت موفق دانست و گفت: یک موزه خوشنویسی موفق می‌تواند از امروز شروع به جمع‌آوری آثار برجسته معاصر کند تا در آینده گنجینه‌ای ممتاز را برای این هنر شاهد‌باشیم اما برای این امر لازم است که در انتخاب آثار دقت خاصی انجام شود به این معنی که آثار و اساتید مورد تایید وزارت ارشاد به عنوان متولی امر مد نظر قرار گیرد و انتخاب آثار بر مبنای سلیقه انجام نشود.
احدپور ادامه داد: خرید آثار از هنرمندان تراز اول کشور می تواند علاوه بر ایجاد دلگرمی بین آنان سبب شود که گنجینه نفیسی در این رشته هنری تاریخی گرد هم جمع شود و نقش هنرمندان معاصر در زمان حیات و زندگی آنان پررنگ شود لذا امیدوارم که این موزه در راستای اجرایی‌کردن برنامه‌هایی متفاوت وارد عرصه شود و ما شاهد حمایت‌های تازه‌ای از هنرمندان معاصر حوزه خوشنویسی و اساتید این رشته باشیم.

معرفی کتاب

  • نام کتاب: زیباسازی و منظر شهری  (مقالات و آراء نشست­های تخصصی)- زمستان 1389 ناشر: نشر پیکره تهیه شده در: معاونت برنامه­ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران- مدیریت مطالعات و آموزش-واحد آموزش شمارگان: 1500 جلد…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آینه رسانه ها

آینه رسانه ها

نگارخانه