حامد رضایی، معاون فنی و طرح های شهری سازمان زیباسازی شهر تهران:

موزه مشاهیر با استفاده از آخرین تکنیک های روز دنیا به اجرا گذاشته می شود

معاون فنی و طرح های شهری سازمان زیباسازی شهر تهران گفت: موزه مشاهیر با استفاده از آخرین تکنیک های روز دنیا در عرصه دکورسازی و IT در خانه اتحادیه به اجرا گذاشته می شود.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، حامد رضایی، معاون فنی و طرح های شهری سازمان زیباسازی شهر تهران، خانه اتحادیه را از جمله نمونه های خاص مرمت در کشور خواند و در این باره گفت: با وجود اینکه تنها سر در خانه اتحادیه دارای ثبت ملی بود اما سازمان زیباسازی در جریان مرمت تمام بنا به نحو خاصی عمل کرد تا جایی که امروز به جرات می توان گفت که تمام فضای احیاء شده در خانه اتحادیه به دوران اوج خود و شکل نخستینش در صد سال پیش بازگشته است.
وی مرمت و بازسازی این پروژه را با استفاده از تکنولوژی روز دنیا خواند و اظهار کرد: مرمت و بازسازی خانه اتحادیه با استفاده از بهترین و جدیدترین تکنیک های روز دنیا و با هماهنگی کامل با سازمان میراث فرهنگی کشور انجام شد لذا به جرات می توان گفت که این احیاء و مرمت نمونه خاص و ویژه ای است.
معاون فنی و طرح های شهری سازمان زیباسازی شهر تهران در خصوص راه اندازی موزه مشاهیر در خانه اتحادیه بیان کرد: موزه مشاهیر از جمله بخش های فرهنگی به شمار می رود که قرار است با استفاده از آخرین تکنیک های روز دنیا در عرصه دکورسازی و IT به اجرا گذاشته شود.
رضایی در خصوص زمان افتتاح فاز نخست این پروژه گفت: امیدواریم که فاز نخست خانه اتحادیه که شامل موزه مشاهیر است به زودی و در نخستین فرصت اجرا شود.
وی در خصوص دیگر فازهای پروژه خانه اتحادیه، اظهار کرد: در خصوص دیگر فازهای خانه اتحادیه برنامه های متعددی مد نظر است که از جمله آنها می توان به موزه تاریخ تعاملی ایران اشاره کرد اما قطعا اکنون برای صحبت کردن درباره دیگر فازهای این مجموعه زود است اما قطعا دیگر برنامه های این خانه نیز در راستای نگاه کلی به کشور و موضوعات ایران عزیزمان خواهد بود.
معاون فنی و طرح های شهری سازمان زیباسازی شهر تهران اضافه کرد: بسیار خوشحالیم که علی رغم سختی های مختلفی نظیر اختلاف نظر مالکین و دسترسی سخت به خانه اتحادیه امروز توانسته ایم کار را پیش ببریم و این خانه تاریخی را به شکل زیبایی بازسازی و مرمت کنیم.
رضایی ادامه داد: گمانه زنی و به دست آوردن اطلاعات درباره خانه اتحادیه از جمله بخش هایی بود که متخصصان و کارشناسان امر زمان زیادی را بر روی آن صرف کردند تا خانه با تکیه بر اصالت و زیبایی معماری ایرانی مرمت شود.
وی افزود: این باعث خرسندی است که امروز بالغ بر 8 هزار متر زمین در مرکز تهران به شکلی کاملا فرهنگی بازسازی شده و افراد سودجو نتوانسته اند آن را تبدیل به مراکز تجاری و ساختمان های بلند مرتبه کنند.
معاون فنی و طرح های شهری سازمان زیباسازی شهر تهران تصریح کرد: من فکر می کنم که احیاء و مرمت خانه اتحادیه در کنار راه اندازی مراکز فرهنگی در درون آن عامل مهمی برای احیاء بافت فرهنگی خیابان لاله زار قدیم است زیرا قطعا یکی از برنامه های سازمان برای رشد مناطق قدیمی، ایجاد مراکزی است که بتواند به توسعه این محورها کمک کند لذا من فکر می کنم که خانه اتحادیه نه تنها در منطقه لاله زار بلکه در سطح ملی نیز می تواند موثر عمل کند.
رضایی تاکید کرد: از آنجایی که در خانه اتحادیه موزه مشاهیر با نوآوری های روز دنیا راه اندازی می شود، من فکر می کنم که این پروژه می تواند تاثیر به سزایی در آینده منطقه لاله زار ایفاء کند.
وی در خصوص زیرساخت های مد نظر قرار داده شده، برای پروژه خانه اتحادیه گفت: در راستای تسهیل رفت و آمد مردم به خانه اتحادیه زیرساخت های مختلفی نظیر پارکینگ طبقاتی برای این پروژه مد نظر قرار گرفته ضمن اینکه ما در صدد آن هستیم که برای دسترسی به خانه اتحادیه از خیابان فردوسی نیز اقداماتی را انجام دهیم لذا من معتقدم که پروژه از لحاظ دسترسی در شرایط بسیاری خوبی قرار دارد ضمن اینکه در درون آن فضاهای خدماتی مختلف نیز با توجه به اولویت فرهنگی خانه اتحادیه مد نظر قرار گرفته که می تواند برای بازدیدکنندگان جالب توجه باشد.

تبلیغات فرهنگی

آمار و اطلاعات

نگارخانه