از سوی سازمان زیباسازی شهر تهران در مشهد به مدت 5 روز برگزار شد:

نخستین کارگاه ملی طراحی گرافیک با موضوعات حقوقی و قضایی

نخستین کارگاه ملی طراحی گرافیک با موضوعات حقوقی و قضایی که از سوی سازمان زیباسازی در مشهد برگزار شد، به کار خود پایان داد.
 

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، کارگاه ملی طراحی گرافیک با موضوعات حقوقی و قضایی با حضور 90 گرافیست از سراسر کشور در مدت 5 روز در بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی برگزار شد.
گفتنی است کارگاه ملی طراحی گرافیک با موضوعات حقوقی و قضایی زیر نظر اساتید رشته همچون بهمن عبدی، کوروش پارسانژاد، حسن موسی زاده و‌محمد رضا دوست محمدی برپاشد.
اکبر تهرانی، معاون اداره کل فرهنگی ،حقوقی، قضایی و جامعه معاونت فرهنگی قوه قضاییه با اشاره به برگزاری این کارگاه از سوی سازمان زیباسازی، گفت: هدف از ایجاد آن برگزاری ارتباط بین هنر و فعالیتهای قوه قضاییه است.
او با بیان اینکه امیدواریم در آینده بتوان کارگاه‌های هنری دیگری با همکاری نهادهای مختلف برگزار کنیم، افزود: این کارگاه با همکاری سازمان زیبا سازی شهرداری تهران برگزار شد و آثار خلق شده ذر آن در قالب بیلبوردهای شهری و طرحهای گرافیکی در مترو تهران استفاده خواهد شد.
در ادامه حجت‌الاسلام و المسلمین هادی صادقی، معاون فرهنگی قوه قضائیه مشهد با اشاره به اینکه ارتقای فرهنگ حقوقی جامعه، مهم‌ترین هدف برگزاری کارگاه ملی گرافیک است، گفت: هدف از برگزاری «کارگاه ملی گرافیک، طراحی و کارتون» ارتقای فرهنگ حقوقی جامعه است.
او با تاکید براینکه این کارگاه به همت قوه قضائیه و سازمان زیباسازی شهرداری تهران برگزار شده است، ادامه داد: هر یک از آثار هنری که در اینجا تولید می‌شود، حامل یک پیام ارزشمند فرهنگی و اجتماعی است.
حجت‌الاسلام و المسلمین هادی صادقی با اشاره به اینکه این کارگاه به برکت همجواری‌ با بارگاه ثامن‌الحجج(ع) حال و هوای معنوی خاصی دارد، افزود: برگزاری این کارگاه، یک نمونه خوب از همکاری بین دستگاهی است و تمام دستگاه‌ها باید برای رشد معنوی، اخلاقی، ارتباطی و فرهنگی جامعه تلاش کنند.
به گفته معاون فرهنگی قوه قضائیه مشهد انشاء‌الله کمپینی در سطح شهر تهران و همچنین در دیگر شهرها ایجاد شود تا آثار زیبای هنرمندان به نمایش گذاشته شده و مردم بتوانند از این آثار بهره‌مند شوند و ضمن دریافت پیام فرهنگی آن، ذوق زیبایی‌شناختی آن‌ها سرشار شود.
او در مورد نقش هنرمندان در کاهش جرم در جامعه گفت: قطعا هنرمندان در ارتقای وضعیت اجتماعی جامعه نقشی موثر دارند، برای مخاطب خود لطافت روحی ایجاد می‌کنند و مخاطب ضمن برقراری ارتباط با اثر هنری، ارتقای روحی و روانی می‌یابد که خود بر ارتباطات اجتماعی وی اثرگذار است.
معاون فرهنگی قوه قضائیه بااشاره به اینکه دیدن این آثار در سطح شهر، در کنار پیامی که دارد، لطافت و آرامشی ایجاد می‌کند که خود باعث کاهش اختلافات شدید، اضطراب و درگیری‌ها می‌شود؛ افزود: در عین حال جامعه روان‌تر حرکت کرده، ارتباطات بین مردم با سهولت بیشتری جریان می‌یابد و کمتر به نزاع و کشمکش می‌انجامد.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • آقای محمدرضا بمانیان و خانم فریال احمدی این کتاب شامل 5 فصل اصلی (1- طراحی منظر، 2- اکولوژی منظر، 3- برنامه ریزی منظر، 4- مرمت منظر، 5- روش ها در طراحی منظر) می باشد که…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه