منصور مقدم، شرکت کننده"کارگاه ملی طراحی گرافیک مساجد"

زیباسازی نقش مهمی در حضور هنرمندان در عصر جامعه به دوش دارد

منصور مقدم، شرکت کننده"کارگاه ملی طراحی گرافیک مساجد" گفت: با تعریفی جدید، کاریکاتور با قوت میتواند در عرصه تبیین مفاهیم مذهبی و دینی ورود پیدا کند.
 

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، وی با بیان اینکه از مهمترین ویژگیهای این کارگاه حضور هنر پژوهانی است که همگی در عرصه فعالیت خود صاحب سبک و تاثیر گذارند، ادامه داد: از طرفی وجود اساتید به نام این حوزه غنای این کارگاه را در حد اعلا به نمایش گذارده است.
به گفته این هنرمند به منظور شناخت هرچه بهتر طرح‌های گرافیکی و کاریکاتورها باید نسبت بین این قالب ها و دیگر جلوه‌های هنری به خوبی شناخت شود.
او بااشاره به اینکه خلاصه گویی این دست از طرح ها امتیاز متمایز کننده آنها نسبت به قالب هایی همچون فیلم و یا موسیقی است، افزود: از طرفی مشخصا برای کاریکاتور زبان طنز و همگرایی با مخاطب را می‌توان نام برد.
مقدم با تاکید بر اینکه کاریکاتور میتواند حاوی طنزی ریز و مثبت و به دور از طنز تخریب گر و سیاه نما باشد، گفت: با این تعریف کاریکاتور با قوت میتواند در عرصه تبیین مفاهیم مذهبی و دینی ورود پیدا کند.
وی با ذکر این نکته که سازمان زیباسازی به عنوان نهادی متعهد نسبت به هنرمندان همواره همراه هنرمندان بوده، افزود: بدون شک حمایت های سازمان مذکور نقش مهمی در حضور جدی هنرمندان در عصر جامعه را بر دوش دارد.
گفتنی است "کارگاه ملی طراحی گرافیک مساجد" با همکاری سازمان زیباسازی شهر تهران و مرکز رسیدگی به امور مساجد در شهر اصفهان برگزار شد.

فراخوان صفحات داخلی

معرفی کتاب

  • سیروس قائم مقامی درسال 1308 در شهر کرج متولد شد . وی مجسمه‌سازی را زیر نظر مستقیم پروفسور مارینو مارینی - مجسمه ساز مشهور ایتالیایی فرا گرفت و در این دوران از شاگردان ممتاز او…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آینه رسانه ها

آینه رسانه ها

نگارخانه