رسول معصوم زاده شرکت کننده "کارگاه ملی طراحی گرافیک و مساجد":

امروز بیش از پیش شاهد گره خوردن قالب های هنری با معادلات فرهنگی جاری هستیم

خدا را شاکریم رویه های سابق اصلاح و امروز بیش از پیش شاهد گره خوردن قالب های هنری با معادلات فرهنگی جاری هستیم
 

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، رسول معصوم زاده، گرافیست اصفهانی در جمع هنرمندان "کارگاه ملی طراحی گرافیک و کارتون مساجد" طی گفتگویی اذعان داشت: به طور حتم چنین کارگاه هایی و مشخصا این کارگاه به مراتب دارای کیفیت بالاتری نسبت به سایر کارگاه های برگزار شده در سطح کشور هستند که این مهم را میتوان به راحتی در غنای علمی کارگاه برگزار شده دید.
وی با تشریح دیگر مزیت های این کارگاه بیان کرد: گردهمایی تعداد زیادی از طراحان به نام کشوری اتفاقی است مبارک که بدون شک نقش قابل توجهی در ارتقا سطح کیفی تولیدات خواهد داشت بنابر این با رویکردی کمال گرا می بایست این دست از کارگاه ها به منظور ارتقا هرچه بیشتر کیفیت های مدنظر بیش از پیش برگزار گردد.
این هنرمند اصفهانی با توضیح اینکه چنین کارگاه هایی از زمره محافلی هستند که هنرپژوهان از اقصی نقاط کشور میتوانند از محضر استید به نام بهره ببرند، وجود این اساتید را گامی جدید در ارتباط مابین دو نسل از یک حرفه دانست و ادامه داد: حتی چنین مفحل هایی میتواند محلی برای حضور اساتید دیگری نیز باشد.
وی در ادامه این گفتگو با اشاره به لزوم توجه وافر به مسائل فرهنگی در آیینه هنر بیان کرد: پس از مدت ها کج سلیقگی های بسیار زیاد در عرصه هنر و فرنگ عمومی خدارا شاکریم رویه های سابق اصلاح و امروز بیش از پیش شاهد گره خوردن قالب های هنری با معادلات فرهنگی جاری هستیم که بی شک برنامه جاری نیز از همین دست از اتفاقات میمون است.
معصوم زاده با انتقاد به رواج برنامه های گوناگون این چنینی تحت عنوانی همچون ورک شاپ و یا کارگاه، این مقوله را حرکت فضای حرفه ای به سوی رقابت های بی اثر دانست و ادامه داد: نباید رقابت های بی اثر مابین مفاحل علمی مختلف توان این مجموعه ها را در راهی جز راه و مسیر اصلی تلف نماید.

فراخوان صفحات داخلی

معرفی کتاب

  • همایش بازنمایی فضاهای شهری در هنر و ادبیات مجموعه مقالات به کوشش: معاونت برنامه ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران سال چاپ: 1392   امروزه فضای شهری به عنوان فضایی واسط میان دنیای درون…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آینه رسانه ها

آینه رسانه ها

نگارخانه