حسن علی پور، شرکت کننده "کارگاه ملی طراحی گرافیک و مساجد":

وجود این دست از کارگاه ها را باید به فال نیک گرفت

تولید محصولات متفاوت با ایده ها و تکنیک های مختلف نشان از اثر شخصیت هنرمندان در تولید اثر دارد.
 

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، حسن علی پور، هنرمند اهل ساری و دانش پژوه "کارگاه ملی طراحی گرافیک مساجد" با اشاره به اینکه سیر صعودی سطح کیفیت سلسله کارگاه های برگزار شده نشان از عزم جدی مسئولین امر بر افزایش کیفیت محصولات تولیدی در چنین بستر هائیست، ادامه داد: مشخصا کیفیت بالای امکانات و برنامه های جانبی نشان از وجود مدیریت توامندی در این مجموعه دارد همچنین از جهات حرفه ای در دو بخش سطوح علمی شرکت کنندگان و غنای علمی اساتید کارگاه حاضر رتبه ای به مراتب بالاتر از سایر کارگاه های مشابه دارد بنابر این میتوان آینده روشنی برای این سلسله کارگاه ها متصور شد.
این هنرمند عرصه تولیدات شهری در پاسخ به این پرسش که«کیفیت اثر گذاری محصولات گرافیکی را چطور ارزیابی میکنید» پاسخ داد: وجود این امکان مجموعه ای از مفاهیم را به راحتی در قالب یک محصول گرافیکی طرح می کند و از طرفی به واسطه خواص ذاتی میتواند مخاطبان وسیعی را در معرض پیام خود قرار دهد، اثر محصولات گرافیکی کاملا مملوس و جدی خواهد بود.
وی در ادامه با رد نگاه حداقلی به هنرمند در عرصه تولید اثر، آثار را هویت گرفته در پرتو شخصیت هنرمند دانست و افزود: به طور کلی نمیتوان یک نگاه حداقلی برای هنرمند در این عرصه قائل شد چراکه تولید محصولات متفاوت با ایده ها و تکنیک های مختلف نشان از اثر شخصیت هنرمندان در تولید اثر دارد.
علی پور در بخش پایانی صحبت های خود گفت: ویژگی این کارگاه این است که آثار بر روی بیلبوردهای شهری اکران می شود که این موضوع نقش جدی برای فعالان این عرصه ترسیم و آنان را بیش ار پیش در این صحنه پر رنگ نشان می دهد.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • همایش بازنمایی فضاهای شهری در هنر و ادبیات مجموعه مقالات به کوشش: معاونت برنامه ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران سال چاپ: 1392   امروزه فضای شهری به عنوان فضایی واسط میان دنیای درون و بیرون افراد نقشی عمده در روزمرگی های شهروندان دارد. بی شک شناخت کاربردهای این فضا در حوزه های متفاوت و بهره گیری از نظریه های روز دنیا ، کارشناسان و متخصصان شهری را در ارتقاء و بهینه سازی سطح زندگی شهروندان یاری خواهد کرد. کتـاب بازنمـایی فضاهـای شهری در هنر وادبیات با نگاهی کاربردی و بینارشته ای به مطالعات شهری، تلاشی است برای استمرار چنین دیدگاه مدبرانه وتوجه به پالایش شهر وفضاهای شهری در مدیریت شهری که می کوشد با بررسی و موضوعات مبتلا در جهـان و به خدمـت گرفتـن رویکـردهای پیشنهادی دیگران، شهر را به جایگاهی که شایسته برای زیستن شهروندان باشد، تبدیل نماید.    

آینه رسانه ها

آینه رسانه ها

نگارخانه