راد، شرکت کننده "کارگاه ملی طراحی گرافیک مساجد":

وظیفه فعالان عرصه تصویر سازی تولید و پرورش ایده های ناب است

ناصر راد، هنرپژوه و شرکت کننده "کارگاه ملی طراحی گرافیک مساجد" گفت: آن هنگام که هنرمند نقش خود را پروزن در معادلات فرهنگی جامعه بیاید، جدی تر از قبل به فرآیند تولید اثر اهتمام می ورزد
 

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، راد، با بیان اینکه سطح این کارگاه در مقایسه با سایر کارگاه های مشابه قابل توجه است، افزود: از امتیازهای برتر این کارگاه استفاده از طرح‌های قابل بهره برداری در محیط‌ های تبلیغی و فرهنگی کلان شهرها است.
وی با اشاره به اینکه تیراژ گسترده محصولات این کارگاه میتواند اثر مطلوبی بر فضای فرهنگی جامعه داشته باشد، افزود: این اثر بسته به کیفیت محتوای تولید شده بوده و با توجه به کیفیت بالای این کارگاه انتظار داریم خروجی این طرح اثر شایانی در تبیین مسئله توجه به مساجد در بین عامه مردم داشته باشد.
این فعال فرهنگی ادامه داد: فارغ از تفسیر و برداشت مخاطبان از محصولات این کارگاه، وظیفه فعالان این عرصه به خصوص طراحان گرافیکی تولید و پرورش ایده های ناب است و از طرفی توجه به پختگی تکنیکی در تولید این محصولات بسیار حائز اهمیت است.
وی در پاسخ به دوگانه نقش حداکثری و یا حداقلی خالق آثار گرافیکی در تولید این دست از آثار گفت: به شخصه معتقدم نقش یک گرافیست در خلق یک اثر گرافیکی در قامت رابطی مابین سفارش دهنده و خروجی است لذا هر گرافیست می بایست تمام توجه خود را به تولید اثری مطابق با سفارش معطوف کند.
راد با تشریح لزوم نقش آفرینی جدی هنرمندان در صحنه اجتماع ادامه داد: در صورتی که هنرمند نقش خود را در معادلات فرهنگی جامعه وزین ببیند، جدی تر از قبل به فرآیند تولید اثر تلاش می کند به همین خاطر این دست کارگاه ها میتواند جدیت در جامعه هنری را ترویج دهد.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • مرحوم دکتر رضا سیروس صبری این کتاب شامل مبانی نخستین برای تجدید حیات مفهوم مدنی شهر و فرهنگ شهری می باشد. سازمان زیباسازی شهر تهران نیز با ارائه این اثر ارزشمند، سعی داشته یپوندی کاربردی…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آینه رسانه ها

آینه رسانه ها

نگارخانه