حیدر پناه، شرکت کننده "کارگاه ملی طراحی گرافیک مساجد":

به دنبال ادای دین خود به ساحت بلند هنر و انجام تکلیف خود در قبال جامعه هستیم

حیدرپناه گفت: کاریکاتورهای با مفاهیم دینی با رعایت ظرافت‌های موضوع می‌توانند نقش مثمر ثمری در جهت تسری هرچه بیشتر دین در بستر جامعه داشته باشند
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، مجتبی حیدر پناه، کارتونیست و تصویر ساز که از آباده در میان هنرمندان "کارگاه ملی طراحی گرافیک مساجد" حضور یافته ادامه داد: به رغم افزایش سطح کیفیت کارگاهی که در آن حضور داریم، نسبت به دوره های پیشین مهمترین محدودیت متوجه کارتونیست های حاضر در این محفل عدم به کارگیری شوخی های رایج این صنعت با مفاهیم دینی همچون مسجد است.
وی در ادامه با اشاره به توجه وافر کارتونیست های فعال در حوزه های فرهنگی به مسئله حرمت گذاری به مفاهیم والای دینی ادامه داد: کاریکاتور های با مفاهیم دینی با رعایت ظرافت های موضوعه میتوانند نقش مثمر ثمری در جهت تسری هرچه بیشتر دین در بستر جامعه داشته باشند که مفهوم مسجد نیز از آن دسته از مفاهیم است.
این کارتونیست اهل استان فارس با تشریح جایگاه اساتید کارگاه مذکور در غنای هرچه بیشتر محصولات این کارگاه و از طرفی مشارکت کنندگان در آن افزود: حضور اساتید تراز اول این حرفه در کنار برنامه های جنبی کارگاه همچون بازدید از آثار تاریخی اصفهان بستر مناسبی را برای ایده پردازی فراهم نموده است.
حیدر پناه در ادامه این مصاحبه اذعان داشت: کارتون، کاریکاتور و محصولات گرافیکی به طور کلی میتوانند در کمترین زمان ممکن و با کمترین ابزار لازم قصه ای را برای مخاطب روایت کنند بنابراین ظرفیت موجود در این جلوه هنری میتواند اثر قابل توجهی بر مسائل فرهنگی جامعه بگذارد.
وی در پایان با اشاره به رسالت والای هنرمندان به خصوص کارتونیست های جامعه هنری مبنی بر آگاهی بخشی به مخاطب با ابزار هنر بیان کرد: جمع هنرمندان حاضر بیش از آنکه به دنبال منافع مادی و یا کسب شهرت باشند به دنبال ادای دین خود به ساحت بلند هنر و انجام تکلیف خود در قبال جامعه می باشند.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • همایش بازنمایی فضاهای شهری در هنر و ادبیات مجموعه مقالات به کوشش: معاونت برنامه ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران سال چاپ: 1392   امروزه فضای شهری به عنوان فضایی واسط میان دنیای درون و بیرون افراد نقشی عمده در روزمرگی های شهروندان دارد. بی شک شناخت کاربردهای این فضا در حوزه های متفاوت و بهره گیری از نظریه های روز دنیا ، کارشناسان و متخصصان شهری را در ارتقاء و بهینه سازی سطح زندگی شهروندان یاری خواهد کرد. کتـاب بازنمـایی فضاهـای شهری در هنر وادبیات با نگاهی کاربردی و بینارشته ای به مطالعات شهری، تلاشی است برای استمرار چنین دیدگاه مدبرانه وتوجه به پالایش شهر وفضاهای شهری در مدیریت شهری که می کوشد با بررسی و موضوعات مبتلا در جهـان و به خدمـت گرفتـن رویکـردهای پیشنهادی دیگران، شهر را به جایگاهی که شایسته برای زیستن شهروندان باشد، تبدیل نماید.    

آینه رسانه ها

آینه رسانه ها

نگارخانه