مدیر کل تبلیغات اسلامی قم تاکید کرد:

استفاده از ظرفیت‌های موجود در اجرای کمپین "شاد باشیم" در کشور ضروری است

حجت الاسلام عباس اسکندری، مدیر کل تبلیغات اسلامی استان قم گفت: استفاده از ظرفیت‌های موجود در اجرای کمپین "شاد باشیم" در کشور ضروری است.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، حجت الاسلام عباس اسکندری، با اشاره به ضرورت اکران طرح‎های فرهنگی- مذهبی در جامعه و اقدام ارزشمند سازمان زیباسازی در برگزاری کمپین تبلیغاتی «شاد باشیم» در دهه کرامت گفت: با توجه به تاثیرگزاری بسیار زیاد هنر در جامعه و افکار عمومی باید خیلی پیشتر، در عرصه انتقال مفاهیم دینی در قالب هنر فعالیت‎ها را شروع می‎کردیم و از ذوق هنری در انتقال مبانی و مفاهیم دینی و قرآنی بهره می‎گرفتیم.
وی با بیان اینکه باید با سرعت بیشتری به گسترش برگزاری این کمپین‎ها اهتمام بورزیم، افزود: امروز نیاز جامعه می طلبد که بیش ازپیش از فرصت ها و ذوق هنری فعالان این عرصه استفاده کنیم . لذا ضرورت دارد که آثار هنرمندان کمپین «شاد باشیم» که پیام‌های دینی را در زبان تصویر و کاریکاتور ارائه داده‎اند، در تمامی شهرهای کشور اکران شود چرا که هم از کیفیت خوبی برخودار است و هم اثرگزاری مطلوبی خواهد داشت.
حجت الاسلام اسکندری با تاکید بر اینکه ارائه پیام‌های دینی در قالب‌های هنری اصلاح درونی جامعه را در پیش دارد، تصریح کرد: کمپین دهه کرامت یکی از بهترین فعالیت‎های انجام شده در دهه کرامت است. اهمیت این کمپین هنری در تبلیغ فرهنگ دینی بی بدیل است و باید از تمامی ظرفیت‌های موجود برای اجرای هرچه بهتر ان در کل کشور استفاده کرد.
مدیر کل تبلیغات اسلامی استان قم با بیان اینکه کمپین‎های هنری از جایگاه ویژه‌ای برخوردار هستند، افزود: ظرفیت موجود در کمپین‎ دهه کرامت و کمپین‎های اینچنینی بهترین زبان برای تبلیغ مفاهیم ارزشی است که می‌توان از آن جهت تفهیم محتوای دینی که پاسخگوی تمام نیازهای بشری است، بهره‎برداری کرد.
وی با اشاره به اینکه کارگاه‌های تولید محتوای کمپین دهه کرامت و سایر کمپین‎های مذهبی و فرهنگی باید در کشور گسترش پیدا کند، گفت: این اقدام نباید فقط مختص به یک شهر یا چند شهر مشخص باشد و لذا شهرهای مختلف ایران نیز باید میزبان این فعالیت‎ها و برنامه‎ها باشند تا هنرمندان بتوانند آثار هنری خود را در قالب‌های مختلف به مردم شهرهای مختلف کشور ارائه دهند.
حجت الاسلام اسکندری اظهار کرد: کمپین «شاد باشیم» یکی از موثرترین ابزارهای رسانه‌ای برای انتقال مبانی دینی و ارزشی است، چراکه با استفاده از این ابزار می‌توانیم در تابلوها و فضاهای تبلیغاتی در سطح شهرها پیام‌های متنوعی را ارائه دهیم و موجب تاثیرگذاری معنوی در سطح جامعه شویم.
وی یادآور شد: با توجه به اهمیت کمپین دهه کرامت «شاد باشیم» امیدواریم این موضوع فقط به این دهه محدود نشود، و در دیگر مناسبت‌های مذهبی و ملی نیز استمرار داشته باشد. البته در حال حاضر برای گسترش چنین فعالیت‎هایی نیاز جدی به فضا و مشوق های بیشتری است و مسئولین امر نیز باید به این امور توجه ویژه ای بدهند و حمایت جدی از این کمپین‎ها داشته باشند.
مدیر کل تبلیغات اسلامی استان قم بیان کرد: با توجه به شعار اصلی این کمپین مبنی بر شاد بودن، باید انتقال این شعار و مفاهیم دیگر ناظر بر درون و محتوای این شعار باشد و کارهایی را به جامعه معرفی کرد که شادی درونی برای انسان به ارمغان می آورد. انجام اعمالی برای یک شخص باعث می شود آن فرد از درون خود به آرامش برسد و احساس شادی کند و این همان مساله اصلی و محتوایی این شعار است که با خلق تصاویر هنری این اعمال به جامعه معرفی می‎شود.
حجت الاسلام اسکندری اظهار کرد: وجه درونی و محتوایی و باطنی شادی باعث زدودن غم های درونی خواهد شد بر خلاف گناه که جز حسرت و غم اندوه چیزی به دنبال نخواهد داشت.لذا استمرار این کمپین ها و نهادینه کردن و فرهنگ سازی آن توسط ارائه مفاهیم دینی در قالب هنر و معرفی شادی های باطنی و واقعی بر اساس آموزه های دینی امری ضروری و بسیار مهم است.
بنا بر این گزارش، آثار کمپین شاد باشیم به همت سازمان زیباسازی شهر تهران وبا همکاری سازمان اوقاف و امورخیریه آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها همزمان با دهه کرامت، با مضامین ویژه ولادت با سعادت حضرت امام رضا علیه السلام و حضرت معصومه سلام الله علیه و همچنین بزرگداشت شاهچراغ علیه السلام، بر روی سازه های فرهنگی شهر تهران و سایر نقاط کشور اکران شده است.

فراخوان صفحات داخلی

معرفی کتاب

  • همایش بازنمایی فضاهای شهری در هنر و ادبیات مجموعه مقالات به کوشش: معاونت برنامه ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران سال چاپ: 1392   امروزه فضای شهری به عنوان فضایی واسط میان دنیای درون…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آینه رسانه ها

آینه رسانه ها

نگارخانه