"سازه تعاملی شهری" برگزیده سایت معماری ارک‌دیلی

پروژه "سازه تعاملی شهری" سازمان زیباسازی شهر تهران برنده جایزه جهانی طرح و ساخت ٢٠١٧ ارک‌دیلی شد.
 

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، در سومین سال متوالی و نظرسنجی از کاربرهای اینترنتی درباره انتخاب بهترین آثار معماری ساخته شده توسط دانشجویان سراسر دانشگاه‌های جهان در همان ابتدا نام و عکس چند اثر معماری از ایران مطرح شد. از نظر کاربر‌های این سایت، اثری ایرانی با نام "سازه تعاملی شهری" که توسط دانشجویان ایرانی ساخته و در پارک ملت نصب شده کار بسیار ارزشمندی است و در نهایت این اثر که استاد راهنمای ساخت آن مهدی کامبوزیا است در صدر 32 اثر برگزیده سال گذشته میلادی از منظر کاربر‌ها قرار گرفت.
کارشناس‌های سایت یاد‌شده چیدمان هنری دانشجویان آقای کامبوزیا را طرحی پیچیده اما بسیار هنری توصیف کردند که با استفاده از چند تکه فولاد فرو رفته در خاک در جای خود محکم شده است، حال آنکه زیبایی آن در تکه‌های بزرگ فولادی است که به وسیله کابل‌های پرشمار و منظمی روی هوا معلق نگه داشته‌شده‌است؛ چیدمانی که پایداری و تعلیق را توام با یکدیگر نشان می‌دهد.
گفتنی است دانشجویان دست‌اندرکار طراحی و ساخت این چیدمان هنری هلنا قنبری، بهرنگ بنی‌آدم، آریا گوله، شمیم آقازاده، اشکان رادنیا،‌ مهران علی‌نژاد و عطیه آقایی هستند و این اثر جزو آثاری است که از سوی این هنرمندان در طرح استقبال از بهار ارائه و از سوی سازمان زیباسازی اجازه ساخت و اجرا در پارک ملت را به دست آورد.
منبع: سایت اینترنتی http://www.archdaily.com

فراخوان صفحات داخلی

معرفی کتاب

  • سیروس قائم مقامی درسال 1308 در شهر کرج متولد شد . وی مجسمه‌سازی را زیر نظر مستقیم پروفسور مارینو مارینی - مجسمه ساز مشهور ایتالیایی فرا گرفت و در این دوران از شاگردان ممتاز او…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آینه رسانه ها

آینه رسانه ها

نگارخانه