حجت‌الاسلام والمسلمین محمدصادق منتظری،عضوت هیئت داوری کمپین دهه کرامت:

کمپین «شاد باشیم» بزرگترین اقدام فرهنگی - هنری در حوزه کرامت است

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدصادق منتظری، عضو هیئت داوری برگزاری کمپین «شاد باشیم» گفت: کمپین «شاد باشیم» بزرگترین اقدام فرهنگی- هنری در حوزه کرامت است.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدصادق منتظری، این کمیپین را یکی از بزرگترین اقدامات انجام شده در موضوع دهه کرامت در کشور دانست و گفت: با راه‌اندازی این کمپین، به همت گروهی از طلاب حوزه علمیه، مجموعه‌ای از جملات امام رضا(ع)، که برای مردم بیان کرده‎اند، انتخاب و در این کمپین مورد استفاده هنرمندان قرار دادیم.
او با اشاره به اینکه خصوصیت کلام گهر بار امام رضا(ع)، این است که بخشی از سخنان و جملات ایشان در ایران صورت گرفته است و این یعنی مخاطب اصلی سخنان حضرت ایرانیان هستند؛ افزود: از این رو این امتیازی ویژه برای ما ایرانیان وجود دارد که بتوانیم حداکثر استفاده را از گذاره‎های اخلاقی، اجتماعی و بیانات ایشان با محوریت نیاز امروز ببریم.
به گفته حجت‌الاسلام منتظری، در این کمپین بیش از هزار روایت مورد بررسی سندی و روایتی قرار گرفت، که از بین این تعداد، روایاتی که نزدیکی بیشتری با خانواده‎های امروزی و زندگی مدرن داشت انتخاب شد. اما از آنجایی که باید در ادبیات کار جذابیت ویژه‌ای هم صورت می‌گرفت سعی کردیم برداشت‌هایی را از کلام امام رضا(ع)، وارد این آثار هنری کنیم تا جامعه امروز بتواند نهایت استفاده را از این آثار هنری ببرد.
عضو هیئت داوری کمیپین "شاد باشیم" گفت: با توجه اینکه باید مخاطب ارتباط خوب و سریعی با آثار انجام دهد، هنرمندانی انتخاب شدند که بتوانند در خلق این آثار نهایت هنرشان را به کار ببرند و هر دو آیتم در بازخوانی و بازنویسی جملات، در نظر گرفته شد.
او با تاکید براینکه البته هیچ چیزی تاثیرگذارتر از اصل جملاتی که از زبان اهل بیت(ع) آمده نیست و جای آن را نمی گیرد؛ ادامه داد: اما برای ارتباط سریع‌تر مخاطب این جملات را امروزی کردیم. اتفاق خوبی که توسط سازمان زیباسازی شهرداری تهران در حال رخ دادن است، این است که تابلوهایی را برای عموم مردم انتخاب کرده‌ایم و به نوعی هنر را با تلفیق گذاره های دینی در خدمت عموم مردم قرار داده ایم. این کمپین به نوعی یک نمایشگاه عمومی در سطح شهرهای کشور است که مخاطب آن عام است و همکه مردم از آن بهره می برند.
حجت‌الاسلام منتظری با اشاره به اینکه این کمپین هدفدار طراحی شده است و هدف آن پاسخگویی به نیاز مخاطب عام در قالب اثر هنری است، افزود: از این رو محتوای ان بر اساس مفاهیم دینی و گذاره های اسلامی گرفته ایم. فرم این کمپین هم به گونه است که هنرمندان با تلفیق این مفاهیم جذابیت سازی می کنند و با تقویت جذابیت بصری مخاطب را با این مفاهیم ترقیب می کنند.
به گفته عضو هیئت داوری کمیپین شاد باشیم قدرت خلاقیت هنرمندان در این کمپین با گذاره های دینی در عرصه تابلوی فرهنگی خیلی نمود پیدا کرده است . طرح ها به صورت ساده و بسیار جذاب انتخاب شده‎اند که بتوانند در سریع ترین زمان ممکن اثر گذاری و مفهوم مورد نظر را منتفل کنند.

فراخوان صفحات داخلی

معرفی کتاب

  • همایش بازنمایی فضاهای شهری در هنر و ادبیات مجموعه مقالات به کوشش: معاونت برنامه ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران سال چاپ: 1392   امروزه فضای شهری به عنوان فضایی واسط میان دنیای درون…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آینه رسانه ها

آینه رسانه ها

نگارخانه